"Boże prowadzenie. Jak podążać za głosem Boga?". Jednodniowe rekolekcje w Oławie poprowadzi Michał Piekara - mówca, rekolekcjonista, autor książek, twórca i lider Nowego Pokolenia Ojców, psychoterapeuta, mąż i ojciec czwórki dzieci. Trwają zapisy.
Rekolekcje odbędą się w Centrum Formacji im. bł. Bernarda Lichtenberga przy parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Oławie 20 kwietnia, ale już warto zgłaszać chęć udziału. Zapisy prowadzone są TUTAJ.
Waldemar Rożek (Ojcowski Klub Oława, Fundacja dla Rodziny) wspomina, jak kiedyś miał okazję wraz z innymi osobami gościć w domu państwa Piekarów, widzieć ich domowe życie, a wcześniej wysłuchać świadectwa.
– Opowiadali, jak oni – krakowskie mieszczuchy – zdecydowali się zamienić mieszkanie w Krakowie na domek na wsi i zająć się tam gospodarstwem. Mówili o tym w kontekście rozeznawania, słuchania głosu Boga – opowiada. – Spytałem wieczorem Michała: jak ty się modlisz, jak rozeznajesz wolę Bożą? Jak to ma wyglądać, żeby było autentyczne, rozumne? Okazało się, że on prowadzi na ten temat 3-dniowe projekty w seminariach. Opowiedział mi o tym w skondensowanej formie, zastrzegając, że obszerniejsze wyjaśnienie wymaga więcej czasu. Stwierdziłem: „Skoro tak, to zapraszam do Oławy!”.
Zgodził się. W Oławie odbyły się pierwsze warsztaty temu poświęcone. Zorganizowane były przez Ojcowski Klub Oława; nosiły tytuł „Nieprzeciętny tato”. Obecne spotkanie przeznaczone jest dla wszystkich, nie tylko dla ojców.
– Zachęcamy, by małżonkowie razem wzięli udział w spotkaniu. Warto razem podjąć rozeznawanie w rodzinnym życiu – mówi Waldemar. – Michał ma tę sprawę przemodloną, przemyślaną, uporządkowaną. To, co proponuje, jest bardzo spójne, racjonalne, nastawione na intensywne wsłuchiwanie się w Boży głos i pójście za nim. Razem z całą rodziną podchodzą do tego tematu bardzo poważnie. Gdy się o tym słucha, człowiek myśli: „Ja też tak chcę!”.
Często o rozeznawaniu mówi się głównie w kontekście szukania swojego powołania, odkrywania drogi życia. – A to dopiero początek! Słuchać Bożego głosu trzeba cały czas – podkreśla W. Rożek.