Nowy numer 15/2024 Archiwum

Kolej na miłosierdzie - spowiedź w kaplicy dworcowej

W kaplicy na Dworcu Głównym PKP od 1 marca można przystąpić do wielkopostnej spowiedzi.

Podobnie jak podczas Adwentu, a także w Wielkim Poście w poprzednich latach pojawiła się możliwość wieczornej spowiedzi w kaplicy na wrocławskim Dworcu Głównym PKP. Tym razem skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania można od 1 do 27 marca w godz. 20-22.

- Spowiedź na dworcu kolejowym to niewątpliwie ewenement, który kontynuujemy. W Wielkim Poście ludzie porządkują swoje odniesienia do Pana Boga, drugiego człowieka i samego siebie. Na podstawie naszych poprzednich doświadczeń wiemy, że otwarty konfesjonał w tym miejscu jest potrzebny. Stąd codzienna możliwość prawie przez cały marzec - mówi ks. Jan Kleszcz, duszpasterz kolejarzy archidiecezji wrocławskiej, a także proboszcz parafii pw. św. Jerzego Męczennika i Podwyższenia Krzyża Świętego na wrocławskim Brochowie.

Jak podkreśla, spowiedź odbywa się w tzw. godzinach nikodemowych. To nawiązanie do postaci Nikodema, dostojnika żydowskiego, który przyszedł do Jezusa nocą i wyznał swoją wiarę w Niego.

- Dyżurować będą najznamienitsi spowiednicy wrocławscy, dlatego gorąco zachęcamy, by pojednać się z Bogiem. Dworzec kolejowy, wbrew pozorom, może być do tego doskonałym miejscem - podsumowuje ks. Kleszcz.

Kolej na miłosierdzie - spowiedź w kaplicy dworcowej

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy