Nowy numer 20/2024 Archiwum

Święty Józef był we Wrocławiu. Teraz odwiedza Milicz

Rozpoczęły się Dni ze św. Józefem na ziemi milickiej, organizowane przez Rycerzy Kolumba. Wierni będą modlić się przy ikonie św. Józefa Oblubieńca NMP, która nawiedza rady lokalne Rycerzy Kolumba na całym świecie.

Zakon Rycerzy Kolumba realizuje program modlitewny, by szerzyć nabożeństwo do św. Józefa i namysł nad przykładem jego życia. Peregrynacja ikony św. Józefa Oblubieńca NMP dopiero co zakończyła się w kościele pw. św. Franciszka z Asyżu we Wrocławiu (6-13 kwietnia). Nawiedza rady lokalne Rycerzy Kolumba na całym świecie.

Od niedzieli 14 kwietnia ikona gości w parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Miliczu. Uroczyste wprowadzenie nastąpiło na Mszy św. o godz. 11.30.

Od 15 do 23 kwietnia o godz. 17.45 odprawiana będzie nowenna do św. Józefa z litanią. 24 kwietnia o godz. 17 wierni ruszą na Drogę Krzyżową ze św. Józefem. 25 kwietnia o godz. 18 odbędzie się Msza św. z aktem zawierzenia Kościoła polskiego, narodu, diecezji, parafii i rodziny św. Józefowi. Na drugi dzień, także o godz. 18 - Msza św. pożegnalna z ikoną.

Nawiedzenie potrwa do 27 kwietnia. W tym czasie można wesprzeć ofiarami do puszki hospicjum prowadzone przez siostry felicjanki w Warszawie.

27 kwietnia nastąpi eskorta ikony z Godnowej do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy