Trzecia rocznica śmierci ks. Orzechowskiego. Będzie radośnie!

Zbliża się trzecia rocznica śmierci ks. Stanisława Orzechowskiego "Orzecha". Jego wychowankowie zapowiadają: to będzie wielkie dziękczynienie za jego życie w radosnej i rodzinnej atmosferze.

Radosne wspomnienie ks. Orzechowskiego stało się już wrocławską tradycją. Zaproszony jest każdy, kto czuje się związany z legendarnym duszpasterzem. W tym roku spotkanie odbędzie się w sobotę 25 maja. - To okazja do spotkania i integracji wielu pokoleń jego wychowanków i środowisk, które animował - mówi ks. Łukasz Pawicki.

Uroczystości rocznicowe podzielone są na dwie części. Na początku odbędzie się modlitwa przy grobie kapłana o godz. 13.30 na cmentarzu przy ul. Bujwida we Wrocławiu. Po niej w dolnym kościele akademickim pw. św. Wawrzyńca zostanie odprawiona Msza św. Po Eucharystii nastąpi sformowanie grupy pielgrzymkowej i wspólne przejście do kościoła pw. NMP Częstochowskiej przy al. Kochanowskiego. Tak zacznie się druga część uroczystości. - Przejdziemy w grupie pielgrzymkowej na teren parku przy kościele. Tam będzie można zjeść ciepły posiłek, a po nim nastąpi ciąg dalszy spotkania: koncert, wspomnienia o "Orzechu", grillowanie, integracja i rozmowy - zapowiada ks. Pawicki.

Organizatorzy gwarantują opiekę i atrakcje dla dzieci. Całość zakończy się nabożeństwem majowym. Tego dnia będzie można również zobaczyć wystawę zatytułowaną "Ma pecha, kto nie znał Orzecha" i kupić książki poświęcone ks. Orzechowskiemu.

- Wrażenia po ubiegłorocznym spotkaniu były bardzo dobre. "Orzech" powtarzał przed śmiercią, że jego pogrzeb ma być radosny. My niejako kontynuujemy to życzenie. Chcemy integrować środowiska, które wiele temu kapłanowi zawdzięczają. Jest silna potrzeba u wielu, by się spotkać, powspominać i przypomnieć sobie, co dało nam duszpasterstwo przez niego prowadzone - mówi Grzegorz Mazur, wychowanek kapłana.

Podkreśla, że spotkanie nie ma tylko charakteru wspomnienia czy okazji do modlitwy, ale także integracji ludzi, którzy wyszli "spod ręki" ks. Orzechowskiego, czyli byli otoczeni przez niego opieką duszpasterską. - A to nie tylko DA "Wawrzyny", ale i inne środowiska, jak Piesza Pielgrzymka Wrocławska, Duszpasterstwo Ludzi Pracy, Solidarność. Formuła piknikowa daje przestrzeń do rozmowy, bo ludzie na co dzień nie mają okazji się spotkać. A inspiracją są życie i nauczanie "Orzecha". Wydaje mi się, że to także przestrzeń dla różnych pokoleń - tego dojrzałego, który pamięta początki duszpasterstwa, ale i młodszych. Cieszymy się, że mogliśmy wzrastać i wychowywać się u boku takiego duszpasterza. Chcemy to wyrazić, dlatego planujemy podczas wydarzenia świadectwa - dodaje G. Mazur. Ma nadzieję, że "Orzech", patrząc na swoich wychowanków z góry, także się cieszy i jest zadowolony, że tylu ludzi się do niego przyznaje.

Organizatorzy zachęcają do włączenia się w przygotowanie wydarzenia poprzez pomoc o poranku w sobotę 25 maja w parku przy al. Kochanowskiego. Osoby gotowe podjąć się takiej formy zaangażowania mogą się zgłosić przez SPECJALNY FORMULARZ. Można też dołożyć swoje trzy grosze do słodkiego poczęstunku - np. upiec ciasto i przynieść do Duszpasterstwa Akademickiego "Wawrzyny" lub na plebanię parafii pw. NMP Częstochowskiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..