Alicja Zapalska z archidiecezji wrocławskiej wśród laureatów OKWB

Uczennica Liceum Ogólnokształcącego nr VII im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego we Wrocławiu Alicja Zapalska zajęła III miejsce w finale 28. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, organizowanego przez Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana".

Konkurs składał się z trzech etapów: szkolnego, diecezjalnego i ogólnopolskiego. Ten ostatni odbył się w Niepokalanowie. Młodzi uczestniczyli w dwudniowym spotkaniu 10 i 11 czerwca, w programie którego znalazły się m.in. modlitwa w bazylice pw. Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask, seans filmu „Powołany 2”, okazja do zwiedzenia Niepokalanowa – miejsca posługi św. Maksymiliana Marii Kolbego, Miasteczko OKWB, nabożeństwo słowa Bożego.

Uczestnicy konkursu w tym roku poznawali Księgę Sędziów oraz Dzieje Apostolskie. Po pisemnym teście wyłoniono w Niepokalanowie z grona finalistów siedem osób, które przystąpiły do ostatniego etapu – odpowiedzi na pytania zadawane przez komisję złożoną z biblistów pod przewodnictwem ks. prof. Mirosława Wróbla.

W części ustnej dopiero po trzeciej turze wyłoniono zwycięzców. Na podium znaleźli się: Oliwia Kapusta z diecezji zamojsko-lubaczowskiej, Szymon Gniedziejko z archidiecezji białostockiej oraz Alicja Zapalska z archidiecezji wrocławskiej.

Tegoroczni laureaci otrzymali indeksy na uczelnie wyższe na kierunkach humanistycznych. Zdobywcy pierwszych trzech miejsc (oprócz nagród rzeczowych) wyruszą na pielgrzymkę śladami św. Pawła na Maltę, a ci, którzy zajęli miejsca od 4. do 6. – do Wilna.

Już wiadomo, że zakres kolejnej edycji konkursu obejmie Księgi Ezdrasza i Nehemiasza oraz I i II List do Tymoteusza i List do Tytusa.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..