VII Weekend Ewangelizacyjny "Ochrzczeni Ogniem"

Będzie trwał we Wrocławiu od 20 do 23 czerwca. To czas modlitwy, adoracji Najświętszego Sakramentu i głoszenia Ewangelii - wyjścia z Dobrą Nowiną na ulice miasta.

Przez cały rok trwały comiesięczne czuwania „Ogień dwóch Serc” gromadzące członków różnych wspólnot archidiecezji wrocławskiej. Czerwcowy weekend to w pewien sposób zwieńczenie tej drogi i okazja, by „zapalać” kolejne osoby, gotowe nieść innym Ewangelię.

– Potrzeba „rozpalenia” nowych ewangelizatorów – ludzi, którzy będą działali w swoich wspólnotach, w swoich środowiskach przez cały rok – mówi o. Krzysztof Piskorz OCD. – Ewangelizacja jest w Kościele czymś na porządku dziennym, jest czymś normalnym dla każdego ochrzczonego. Jeśli ktoś świadomie żyje w Kościele, trwa w jedności z Chrystusem, to musi odkryć, że też jest posłany. Ten weekend przypomni o tym.

Spotkanie ma swój wypracowany schemat – z czuwaniem całonocnym, z procesją eucharystyczną, która przejdzie do centrum Wrocławia, z modlitwą uwielbienia (tym razem z zespołem Lumen).

– W czasie procesji modlimy się za miasto, za archidiecezję, dajemy świadectwo radosnej wiary – podkreśla karmelita. – Zwykle część osób przyjmuje to bardzo pozytywnie. Przyklękają, niektórzy dołączają do nas.

Program:

Czwartek, 20 czerwca
18.00 – Uroczysta Msza św. na rozpoczęcie wydarzenia z indywidualnym posłaniem do ewangelizacji – Sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia, ul. Ołbińska 1,
19.00–20.30 Ewangelizacja uliczna w obrębie Ołbina i Wyspy Słodowej (rozpoczęcie przy kościele).


Piątek, 21 czerwca
16.00–18.00 – Ewangelizacja uliczna w obrębie Ostrowa Tumskiego i Wyspy Słodowej (rozpoczęcie na placu przy kościele NMP na Piasku),
18.00 – uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem bp. Macieja Małygi (kościół NMP na Piasku),
19.00 – Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa, modlitwa uwielbienia,
21.00–7.00 – „Ogień Dwóch Serc”, adoracja Najświętszego Sakramentu z udziałem wspólnot archidiecezji wrocławskiej (kościół NMP na Piasku).


Sobota, 22 czerwca
16.00–18.00 – Ewangelizacja uliczna w obrębie Ostrowa Tumskiego i Wyspy Słodowej (rozpoczęcie na placu przy kościele NMP na Piasku),
18.30 – uroczysta Eucharystia (katedra św. Jana Chrzciciela),
19.30 – uroczysta procesja z Najświętszym Sakramentem ulicami Wrocławia (trasa: Ostrów Tumski–Rynek–Ostrów Tumski),
20.30 – nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi i uwielbienie (katedra św. Jana Chrzciciela).


Niedziela, 23 czerwca
17.00 – koncert uwielbienia – Zespół Muzyki Sakralnej LUMEN (kościół św. Maurycego),
19.00 – Eucharystia na zakończenie wydarzenia (kościół św. Maurycego).


Głównymi organizatorami Weekendu Ewangelizacyjnego są „Katolicy Na Ulicy”. Całość będzie transmitowana na kanale Karmel i Ty.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..