Rycerski Zakon Korony Polskiej Świętego Kazimierza Królewicza zaprasza

Inwestytura Rycerskiego Zakonu Korony Polskiej Świętego Kazimierza Królewicza - uroczystość w ramach której włączeni zostaną do zakonu nowi członkowie - odbędzie się w katedrze wrocławskiej w czwartek 10 października. Kolejnego dnia przewidziane jest spotkanie z JKW Księciem Radu, przedstawicielem Rumuńskiego Domu Królewskiego.

Mszy św. o 18.30 będzie przewodniczyć biskup Jacek Kiciński CMF. W czasie Eucharystii w szeregi Rycerskiego Zakonu Korony Polskiej wstąpią kandydaci z Czech, Mołdawii, Rumunii i Polski. Ceremonia ma bogatą oprawę (nowi członkowie otrzymują płaszcze, miecze, dystynktoria rycerskie), przywołującą ideały chrześcijańskiego rycerstwa.

Zakon zaprasza również na polsko-rumuńskie spotkanie katolickich przedsiębiorców z Jego Królewską Wysokością Księciem Rumunii Radu, który przebywać będzie z oficjalną wizytą w Polsce (w Poznaniu i we Wrocławiu). Książę jest przedstawicielem Rumuńskiego Domu Królewskiego, małżonkiem następczyni tronu Rumunii, księżniczki Małgorzaty Hohenzollern-Sigmaringen. Spotkanie odbędzie się w piątek 11 października o 17.30 w sali konferencyjnej hotelu Jana Pawła II na Ostrowie Tumskim. Zgłoszenia: biuro@monarchia.info.pl.

Rycerski Zakon Korony Polskiej Świętego Kazimierza Królewicza został uroczyście ustanowiony przez abp. Józefa Kupnego w katedrze wrocławskiej w niedzielę po 560. urodzinach św. Kazimierza Królewicza, w październiku 2018 roku.

W odczytanym wówczas dekrecie metropolita napisał:

"W obliczu zagrożeń płynących ze strony współczesnego świata (...) powołuję na strażników historii i tradycji Rycerski Zakon Korony Polskiej św. Kazimierza Królewicza z siedzibą w dworze Skoroshe w Ratowicach, archidiecezja wrocławska, jako prywatne stowarzyszenie wiernych (...), 560 lat od urodzin patrona zakonu”.

Jego członkowie mają się odznaczać takimi cnotami, jak: fides – wiara, virtus – odwaga, sacrificium – poświęcenie. Angażują się w głoszenie wiary, obronę wartości chrześcijańskich, krzewienie „szlachetnego, uczciwego, honorowego postępowania”, podejmują „aktywne uczestnictwo w przeobrażaniu Polski”. Wielkim Mistrzem Zakonu jest Jan Lech Skowera.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..