Społeczność urszulańska się powiększa

Pierwszoroczniacy z urszulańskiego liceum złożyli uroczyste ślubowanie w kościele uniwersyteckim w obecności biskupa. To jeden z elementów święta patronalnego szkoły z okazji wspomnienia św. Urszuli.

Uroczystość św. Urszuli, patronki szkół urszulańskich na całym świecie, to święto w liceum sióstr urszulanek we Wrocławiu. Mszy św. w kościele uniwersyteckim przewodniczył biskup Jacek Kiciński CMF. Wygłosił on także do uczniów i kadry pedagogicznej słowo Boże.

Artykuł

W czasie Eucharystii uczniowie klas pierwszych uroczyście złożyli przyrzeczenie sztandarowe, stając się tym samym częścią społeczności urszulańskiej.

Artykuł

Dalsza część obchodów święta patronalnego miała miejsce w auli na Wydziale Prawa i Administracji UWr. Zebrana tam społeczność szkolna obejrzała inscenizację teatralną przygotowaną przez uczniów, a następnie wysłuchała koncertu. Nie zabrakło również życzeń skierowanych do sióstr urszulanek od uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły, a także przedstawicieli rady rodziców.

Święto patronalne szkół urszulańskich w Polsce i na świecie nawiązuje do postaci św. Urszuli - męczenniczki z przełomu III i IV w., którą za patronkę obrała sobie św. Aniela - założycielka sióstr urszulanek.

- Święta Urszula jest wzorem męstwa i odwagi w wyznawaniu wiary. Młodzi mogą uczyć się od niej, jak dokonywać wyborów i jak nie bać się świadczyć o Chrystusie w dzisiejszym świecie, mając wokół siebie ludzi, którzy myślą podobnie i którzy są wsparciem i towarzyszą w drodze - mówi s. Katarzyna Niemiec OSU, dyrektor liceum urszulańskiego.

W tym roku otwarto trzy klasy pierwsze, składające się łącznie z 64 uczniów.

- Cieszymy się, że kolejni młodzi ludzie decydują się na naukę w szkole katolickiej, gdzie wartości takie jak wiara, miłość, prawda, dobro, odpowiedzialność są rozwijane i pielęgnowane. Szkoła katolicka w dzisiejszych czasach jest takim miejscem, w którym można rozwijać i pielęgnować swoją wiarę, a także budować relacje, uczyć się przyjaźni, otwartości na drugiego człowieka - opowiada s. Katarzyna.

Obecnie w szkole uczy się 359 uczniów, którzy przez proces edukacji i wychowania kształtują swój charakter, zdobywają wiedzę i umiejętności, a także uczą się pracy nad sobą.

- Już drugi rok mamy otwartą klasę humanistyczną o profilu psychologicznym. Uczniowie, którzy myślą w przyszłości o takim kierunku, mogą trochę bardziej poznać tajniki psychologii poprzez udział w warsztatach czy wykładach z dziedziny psychologii. Również w tym roku po raz pierwszy stworzyliśmy możliwość zajęć z rysunku architektonicznego dla uczniów, którzy swoją przyszłość chcą związać z architekturą lub z kierunkami pokrewnymi. Dajemy wszystkim możliwość rozwijania swoich zainteresowań, a także dbamy o rozwój fizyczny poprzez różne zajęcia dodatkowe - wymienia dyrektor.

Jednocześnie kadra pedagogiczna stara się towarzyszyć uczniom w ich rozwoju, odkrywaniu siebie i w dorastaniu w niełatwym czasie.
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..