Będzie służył chorym i ubogim przez długie lata

Abp Józef Kupny pobłogosławił i otworzył oficjalnie jadłodajnię, magazyn żywności i stację opieki w odnowionym Domu im. bł. Bernarda Lichtenberga.

Dzięki staraniom metropolity wrocławskiego Dom bł. B. Lichtenberga przy ul. Piastów 6 w Oławie został gruntownie wyremontowany. Budynek pochodzi z XVII w. i pełnił przeróżne funkcje na przestrzeni dziejów. W 2000 r., decyzją Rady Miejskiej w Oławie, został przekazany Caritas Archidiecezji Wrocławskiej, aby mógł być użytkowany w celach społecznych. W 2004 r. otwarto stołówkę, która wydawała posiłki. Oprócz tego uruchomiono hospicjum domowe, świadczono usługi z medycyny szkolnej, długoterminowej i środowiskowej.

- Aniołowie nie spadają z nieba. Rodzą się także tutaj, na ziemi. Znamy ten obrazek, kiedy anioł opiekuje się małymi dziećmi, które przechodzą przez kładkę. To taki wyrazisty obraz troski anielskiej. Ale anioły, które rodzą się na ziemi, to ci, którzy opiekują się potrzebującymi w takich domach, jak ten w Oławie. Poświęcacie swój czas dla tych, którzy pomocy potrzebują. Jest dla mnie ogromną radością i zaszczytem, że mogę państwu podziękować przy tej okazji. To jest dom nie na kilka lat, ale będzie służył społeczności oławskiej przez długi okres - mówił do pracowników Caritas i wszystkich zaangażowanych w oławski dom abp Kupny.

Podkreślił, że Kościół staje się wiarygodny właśnie przez pracę na rzecz potrzebujących. Na co dzień nie tylko głosi słowo o pomocy i wsparciu najuboższym i chorym, ale też działa w tym kierunku. Dla Kościoła niezwykle ważne są działanie społeczne oraz charytatywne.

- Mamy tu centrum opieki medycznej, ale i jadłodajnię. Wychodzimy z pomocą chorym i tym, którzy potrzebują wsparcia w cierpieniu, a także mierzącym się z ubóstwem, niedołężnością i kryzysem bezdomności. Obiekt przeszedł gruntowny remont. Ostatni był przeprowadzony 70 lat temu. Teraz zostało wymienione całe poszycie dachowe, uzupełniona więźba. Ocieplono budynek, wymieniono okna i ogrzewanie. Przez to obiekt stał się niezwykle nowoczesny i po termomodernizacji obniżył emisję dwutlenku węgla do atmosfery. Jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy przyczynili się do tego wielkiego dzieła - podsumowuje ks. Dariusz Amrogowicz, dyrektor Caritas Archidiecezji Wrocławskiej.

Będzie służył chorym i ubogim przez długie lata Będzie służył chorym i ubogim przez długie lata

  Będzie służył chorym i ubogim przez długie lata Będzie służył chorym i ubogim przez długie lata

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..