Kawiarnia prowadzona przez Papieskie Stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” działała w holu głównym wrocławskiego dworca kolejowego od 2021 roku. Można było tam nie tylko napić się kawy czy zjeść coś słodkiego, ale kupić produkty misyjne i obejrzeć od czasu do czasu wystawy. Od kilkunastu tygodni lokal jednak nie był czynny. Jak się dowiedzieliśmy, teraz zmienił nie tylko właściciela, ale także swoje założenia. Lokalizację przejęły Fundacja Vide et Crede oraz telewizja EWTN Polska, które mają ambitne plany i chcą z impetem otworzyć tę przestrzeń na dialog. Nadal w oparach najlepszej kawy w okolicy. Jak mówią nowi właściciele, część charakteru misyjnego zostanie, wciąż będzie można kupić np. pamiątki z Ziemi Świętej, które rozprowadzało PKwP.
To dla nas sygnał, że cenisz rzetelne dziennikarstwo jakościowe. Czytaj, oglądaj i słuchaj nas bez ograniczeń.
Czytasz fragment artykułu
Subskrybuj i czytaj całość
już od 14,90 zł








