Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych zaprosiło mieszkańców miasta i okolicy na wspólne świętowanie Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, który przypada 5 maja. W ramach obchodów był czas na modlitwę i koncert charytatywny zespołu Raz, Dwa, Trzy.
Przed południem odbyły się barwny pochód oraz happening na milickim rynku ("Kroki do Godności"), a wieczorem w kościele pw. św. Andrzeja Boboli w Miliczu została odprawiona Msza św. oraz odbył się koncert "Dla Godności".
W Eucharystii uczestniczyli członkowie, podopieczni i przyjaciele Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych. - To wydarzenie łączy nas przez liturgię, muzykę, ale i przez serce... To dzięki wam, waszej codziennej pracy, trosce i miłości wielu młodych może żyć w poczuciu swojej wartości, godności; są otoczeni szacunkiem. Dziękujemy, że ukazujecie, jaką moc ma dobroć, jak prawdziwa może być wiara wyrażona czynem - witał zebranych ks. Michał Miśkiewicz, zapraszając do refleksji nad godnością każdego człowieka.
Mszy św. przewodniczył ks. Grzegorz Stój. - My też możemy być chlebem dla innych - zauważył, wspominając o rozmnożeniu chleba opisanym w Ewangelii, a zarazem o ofiarności osób, które towarzyszą ludziom z niepełnosprawnościami - ich bliskich, ludziach zajmujących się nimi zawodowo, wolontariuszach.
Koncert otwarła prezes Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych Alicja Szatkowska. - To już 10. koncert w tej świątyni. Za każdym razem uświadamia mi on jedną rzecz: Pan Bóg akceptuje wszystkich, przyjmuje wszystkich - mówiła. Podkreśliła, że każdy człowiek ma swoją wartość, "niezależnie od tego, co potrafi, co może". Wspomniała o wadze słów kierowanych w stronę osób z niepełnosprawnościami oraz tych, którzy je wspierają, o niszczycielskiej sile hejtu.
Koncert zespołu Raz, Dwa, Trzy był połączony ze zbiórką charytatywną. Zgromadzone pieniądze pozwolą uruchomić windę w należącym do MSPDiON Środowiskowym Domu Samopomocy i Warsztacie Terapii Zajęciowej przy ul. Osadniczej. Jest ona bezcenna zwłaszcza dla osób z czterokończynowym porażeniem, które korzystają z wysokich, szerokich i bardzo długich wózków inwalidzkich.
Przedstawiciele stowarzyszenia przekazali specjalne podziękowanie milickiej parafii - za wsparcie, życzliwość, posługę sakramentalną wobec podopiecznych. Na ręce ks. Miśkiewicza złożono dar na rzecz wspólnoty parafialnej oraz symboliczny klucz - znak otwartości.