Przegląd Piosenki Religijnej "Cecyliada", zorganizowany przez Katolickie Przedszkole "Lupikowo" z Wrocławia, odbył się tym razem pod hasłem "Pielgrzymi nadziei". Dzieciom towarzyszył - z gitarą w dłoniach - bp Maciej Małyga.
Spotkanie odbyło się w kościele pw. Trójcy Świętej przy ul. Krzyckiej we Wrocławiu, gdzie powitał wszystkich proboszcz ks. Andrzej Szyc.
– O co chodzi w naszym dzisiejszym święcie? Żeby się pomodlić, pośpiewać, spotkać, ucieszyć – mówił dzieciom bp Maciej, otwierając przegląd.
Zdjęcia:
– Hasło tegorocznej „Cecyliady” to „Pielgrzymi nadziei”. Jego autorem jest śp. papież Franciszek, a jest ono związane z tym, że wszyscy pielgrzymujemy do nieba – tłumaczyła prowadząca spotkanie pani Małgosia z „Lupikowa”.
Na początku wszyscy w ramach rozgrzewki „pobzyczeli” jak pszczółki i komary, stukali „kopytkami” i parskali jak konie, a także posłali „buziaki” Panu Jezusowi – Gospodarzowi przeglądu. „Tak, tak, ja potrzebuję Ciebie, tak, tak, będziemy tańczyć w niebie…” – zabrzmiały słowa pierwszej piosenki.
Dzieci z „Lupikowa” śpiewały, że „ani ręka ani noga nie potrafią żyć bez Boga…”, mali artyści z Katolickiego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego „Mądre Sówki” wykonali utwór o miłosierdziu, a „Duszki” o aureoli („Aureola marzy nam się od przedszkola” – zapewniali), solistka Helenka z salezjańskiego przedszkola zaprezentowała piosenkę „Maryja idzie z nami” (z akompaniamentem swojego taty), „Pszczółki” (czyli duet Ala i Jana z przedszkola sióstr elżbietanek) zaśpiewały „Góry do góry”. Na koniec znów wystąpiły dzieci z „Lupikowa”, wykonując taniec uwielbienia z flagami. Miały one barwy złote i srebrne – „królewskie”, nawiązujące do Królestwa Bożego.
Wszyscy razem modlili się utworami „Jesteśmy piękni Twoim pięknem Panie” oraz „Jesteś życiem mym”. Wykonawcy oraz goście zostali zaproszeni na poczęstunek i spotkanie integracyjne.
– Po raz pierwszy gośćmi naszego przeglądu byli seniorzy z DPS-u przy ul. Karmelkowej. Obecni byli także członkowie Krzyckiego Klubu Seniora „Stokrotka” przy parafii Świętej Trójcy. Nasz przegląd miał charakter międzypokoleniowego spotkania i było to dla wielu piękne, wzruszające doświadczenie. Już planujemy współpracę na przyszłość, np. międzypokoleniowe warsztaty – mówi Aleksandra Nykiel z „Lupikowa”.
Zapowiada, że szczególnie uroczysta będzie przyszłoroczna, jubileuszowa edycja „Cecyliady”.