Przyjdź na Festiwal Życia i Rodziny w dniach 24-25 maja na Ostrowie Tumskim we Wrocławiu. To pierwsze tego typu wydarzenie w archidiecezji wrocławskiej. Zaplanowano prelekcje, pokazy, stoiska informacyjne, muzykę na żywo, animacje, gry zabawy i grilla.
Opinia publiczna często zadaje pytanie: "A co Kościół robi dla kobiet w ciąży, skoro jest przeciwnikiem aborcji?". Czas to pokazać. Festiwal Życia i Rodziny zjednoczył organizacje i środowiska, które działają dla życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Na różnych płaszczyznach i w różnym charakterze. Złożony będzie z trzech głównych części - festynu rodzinnego, strefy dobra oraz wydarzeń duchowych.
- Chodzi o pokazanie tych organizacji w Kościele, które wspierają życie od poczęcia do naturalnej śmierci. Udało nam się połączyć siły i chcemy zaprezentować się Wrocławiowi w sobotę i niedzielę 24 i 25 maja. Może ktoś chciałby działać dla życia, ale nie wie, jak. Może chce wesprzeć tych, którzy troszczą się o życie. Na miejscu może się wszystkiego dowiedzieć, odkryć, jak wiele dobra się wokół niego dzieje i jak może w tym uczestniczyć - mówi Agnieszka Chrobak, jedna z organizatorek festiwalu.
Festiwal to owoc współpracy wielu organizacji i wspólnot archidiecezji wrocławskiej, działających na tzw. Szlaku Życia - jednego ze szlaków jubileuszowych. Wśród inicjatorów znajdują się m.in. Evangelium Vitae, Caritas Archidiecezji Wrocławskiej, Diecezjalne Duszpasterstwo Rodzin oraz Centrum Życia i Rodziny. Do wydarzenia włączyły się również osoby i wspólnoty zaangażowane w poprzednie edycje Marszu dla Życia, w tym przedstawiciele grupy Wrocław dla Życia oraz Ruchu Światło-Życie.
Impreza ma nie tylko charakter informacyjny, ale i edukacyjny oraz rozrywkowy. Dla dorosłych przygotowano m.in. pokaz filmu "Nieplanowane", lekcję języka migowego, wykłady prowadzone przez ekspertów, konsultacje psychologiczne i rodzinne. To wszystko bezpłatnie.
Dla rodzin z dziećmi przygotowano strefę relaksu i zabawy. Będą gra terenowa, dmuchańce, muzyka na żywo, animacje, gry i konkursy, grill oraz słodki poczęstunek.
W centrum festiwalu pozostają życie duchowe i modlitwa. W programie m.in.: świadectwa ocalenia dzieci poczętych, poruszające historie, modlitwa za Wrocław, Msza św. z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich i możliwość podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
Sobota, 24 maja
Obchody 120-lecia Caritas we Wrocławiu
📍 Miejsce: Kolegiata Świętego Krzyża
📍 Miejsce: InfoCentrum na Ostrowie Tumskim
📍 Miejsce: aula Papieskiego Wydziału Teologicznego
📍 Miejsce: aula Papieskiego Wydziału Teologicznego
Popołudnie ze sługą Bożym ks. Schneiderem
📍 Miejsce: Kościół NMP na Piasku
Niedziela, 25 maja
📍 Miejsce: Kościół NMP na Piasku
Msza z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich, zawierzeniem Matce Bożej Zwycięskiej i Duchową Adopcją Dziecka Poczętego
📍 Miejsce: plac przed katedrą
Festyn Rodzinny
📍 Miejsce: Ogrody Papieskiego Wydziału Teologicznego
W programie:
gra terenowa, bezpłatne zwiedzanie Ostrowa Tumskiego, dmuchańce, zespół muzyczny, konkursy, 🎲 gry i zabawy, grill i słodki poczęstunek
Strefa Dobra
📍 Miejsce: Ogrody Papieskiego Wydziału Teologicznego
Wydarzenia towarzyszące: wykłady, warsztaty, koncert, konsultacje specjalistyczne.
📍 Miejsce: aula Papieskiego Wydziału Teologicznego
📍 Miejsce: Kościół NMP na Piasku
📍 Miejsce: wejście do auli Papieskiego Wydziału Teologicznego