Świeccy misjonarze z rodziny salezjańskiej wyruszają do Afryki

W kościele pw. św. Michała Archanioła na wrocławskim Ołbinie nastąpiło rozesłanie misyjne 8 świeckich wolontariuszy. Wybierają się oni do krajów afrykańskich, by pomagać potrzebującym.

Wolontariusze otrzymali krzyże misy​jne, specjalne błogosławieństwo i różańce. Na wakacjach wybiorą się do takich krajów, jak Sudan Południowy, Etiopia i Zambia.

- Jesteśmy wezwani, by być tymi, którzy niosą nadzieję, bo ją posiadają. Pielgrzymami są nie tylko ci, którzy w wakacje pieszo czy na rolkach zmierzają na Jasną Górę, ale wszyscy jesteśmy w drodze do Ojca. I niektórzy mają bliżej, inni dalej w tym pielgrzymowaniu. W tym roku przeżywamy 150. rocznicę pierwszej wyprawy misyjnej salezjanów do Patagonii. Ks. Bosko posłał tam 10 duchowych synów - przypomniał w homilii ks. Bartłomiej Polański SDB, inspektor wrocławskiej inspektorii salezjanów.

Podkreślił, że celem pielgrzymowania jest pokój wewnętrzny, którego ciągle brakuje. On bierze się z bliskiej relacji z Bogiem i z sakramentów. - Niech ten krzyż misyjny będzie podniesieniem waszej wiary, ale też symbolem pokoju. Jezus przyszedł na świat, aby dać miłość i pokój. Niech te proste dwie belki ze sobą skrzyżowane przypominają o pokoju z Bogiem i z drugim człowiekiem. Drogi wolontariuszu, idź z misją nadziei, naucz tam kogoś, gdzie będziesz, modlitwy różańcowej i zostaw mu ten różaniec. Ukaż mu Matkę Najświętszą, której jeszcze może nie zna - zachęcał kaznodzieja.

Poznajmy wolontariuszy SWM "Młodzi Światu":

Patrycja Pawłowicz - na co dzień stara się, aby małe rzeczy zajmowały dużo miejsca w jej sercu. Najlepiej czuje się blisko natury - wśród jej spokoju odpoczywa i nabiera sił. W tym roku, po ukończeniu studiów z pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej, wyleci na swoją pierwszą w życiu misję. Głęboko wierzy, że "Pan Bóg nie daje nigdy pragnień, których by nie mógł czy nie chciał urzeczywistnić".

Iga Kurczaba - studentka pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej oraz psychologii. W salezjańskim środowisku wychowuje się od 7. roku życia i z wdzięcznością za te lata kontynuuje swój rozwój duchowy teraz w SWM. W wolnym czasie lubi stworzyć coś z gliny, włóczki lub muliny, pojechać na wycieczkę w nowe miejsce lub zadbać o zdrowie fizyczne, uprawiając sport.

Weronika Miś - na co dzień pracuje jako technolog żywności w dziale R&D, zajmując się jednym z najbardziej lubianych produktów spożywczych, jakim jest czekolada. Uwielbia podróżować, poznawać nowe kultury oraz lokalne kuchnie. Bardzo lubi też podejmować nowe wyzwania - ostatnio jej nową "zajawką" jest wspinaczka. Jako była wychowanka salezjańska bardzo się cieszy, że właśnie w rodzinie salezjańskiej może realizować swoje marzenie o wyjeździe na misję.

Emiliana Cierpiał - wierzy, że życie jest drogą, na której to Bóg jest najlepszym przewodnikiem: "Ja idę, Ty prowadź". Od zawsze angażowała się w pracę z ludźmi, a teraz jej kroki prowadzą na misje salezjańskie, gdzie będzie prowadzić zajęcia z informatyki i wspierać pracę w klinice. Lubi działać, inspirować i widzieć, jak inni się rozwijają. Poza tym uwielbia podróże, wędrówki górskie i szlakami camino, planszówki oraz dobrą kawę.

Gosia Szczepaniak - mieszka we Wrocławiu i tu pracuje. Zajmuje się szyciem, pomaga w klinice chirurgii plastycznej i pracuje z osobami w kryzysie bezdomności. Jest członkiem stowarzyszenia pomagającego więźniom i ich rodzinom. Wolontariuszką SWM  została w 2023 roku. Przygotowuje się do swojego pierwszego wyjazdu na misję do Etiopii, gdzie z koleżankami poprowadzi obóz letni dla dzieci. Kocha Pana Jezusa i ludzi.

Ela Kaczkowska - jest studentką III roku pedagogiki na Papieskim Wydziale Teologicznym. Uwielbia pracę z dziećmi, tymi małymi i dorosłymi. Jedyną rzeczą, którą lubi bardziej od książki przygodowej, są prawdziwe przygody przeżywane na misjach. Żyje słowami: "Z miłości będziesz sądzona" i to miłość chce głosić dalej.

Radek Szczęsny - jest związany z salezjanami od urodzenia. Jego pasją jest sport, a szczególnie piłka nożna, w którą uwielbia grać. Lubi też spędzać czas, czytając książki. Na misji chce dzielić się swoim doświadczeniem i wiedzą z dziećmi z Zambii.

Marysia Kot-Szczęsna - ukończyła studia ratownictwa medycznego. Jest wychowawcą salezjańskim, dlatego często bierze udział w akcjach organizowanych przez oratorium dla dzieci. Interesuje się tematyką medyczną, chętnie czyta książki z tej dziedziny. Muzyka też odgrywa ważną rolę w jej życiu - prowadzi scholkę dziecięcą, śpiewa i gra na skrzypcach oraz pianinie. W wolnym czasie rozwija swoją pasję do cukiernictwa.

Świeccy misjonarze z rodziny salezjańskiej wyruszają do Afryki Świeccy misjonarze z rodziny salezjańskiej wyruszają do Afryki Świeccy misjonarze z rodziny salezjańskiej wyruszają do Afryki

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..