Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
Prenumerata z
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Wiara.pl - Serwis

Wrocławski

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • OPINIE
  • GALERIE
  • ARCHIWUM
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Patronaty
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O diecezji
    • PARAFIE
    • KURIA
    • BISKUPI
    • HISTORIA DIECEZJI
    • ESM

Najnowsze Wydania

  • GN 21/2026
    GN 21/2026 Dokument:(9728452,Albo nie słyszą, albo nikt nie woła)
  • GN 20/2026
    GN 20/2026 Dokument:(9718961,Nie zmieniajcie nam nauki)
  • GN 19/2026
    GN 19/2026 Dokument:(9708121,Dwie herezje w jednym numerze)
  • GN 18/2026
    GN 18/2026 Dokument:(9695028,Kościół jest analogowy)
  • Historia Kościoła (15) 03/2026
    Historia Kościoła (15) 03/2026 Dokument:(9690225,Leon XIV czyta św. Augustyna Donaldowi Trumpowi. Edytorial nowego numeru „Historii Kościoła”)
wroclaw.gosc.pl → Wiadomości z archidiecezji wrocławskiej → Królowa Nowej Ewangelizacji Europy wędruje po archidiecezji wrocławskiej

Królowa Nowej Ewangelizacji Europy wędruje po archidiecezji wrocławskiej przejdź do galerii

 
Wręczanie świec i książeczek. Agata Combik /Foto Gość

Kopia wizerunku Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej, Królowej Szensztatu, odwiedza kolejne miejscowości archidiecezji. Podczas jej wizyty w Parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Trzebnicy odbyła się piękna uroczystość.

Agata Combik Agata Combik

|

19 lutego 2026 GOSC.PL

dodane 19 lutego 2026
aktualizacja 20 lutego 2026
FB Twitter
drukuj wyślij

Proboszcz ks. Bogdan Grabowski przewodniczył Mszy św., podczas której grupa dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. otrzymała świece oraz książeczki do nabożeństwa. Kapłan pobłogosławił je, a potem wręczał ojcom dzieci (czasem byli to chrzestni lub inne osoby zastępujące tatusiów). Następnie ojcowie przekazywali je swoim synom i córkom, obdarzając ich jednocześnie serdecznym uściskiem.

– Jakiś czas temu mamy wręczały dzieciom różańce, a obecnie do wręczania świec i książeczek zaproszeni zostali tatusiowie. To pomysł diakona Eryka – wyjaśnia ks. Bogdan. Podczas Eucharystii na słowa z listu św. Jakuba, w których apostoł zaprasza do walki o wierność Bogu, stawianie z Jego pomocą czoła pokusom.

Zdjęcia:

Królowa Nowej Ewangelizacji Europy w Trzebnicy

Foto Gość DODANE 18.02.2026 AKTUALIZACJA 19.02.2026

Królowa Nowej Ewangelizacji Europy w Trzebnicy

​Kopia obrazu Matki Bożej Trzykroć z Szensztadu Królowej Nowej Ewangelizacji Europy pielgrzymuje obecnie po archidiecezji wrocławskiej. W Parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Trzebnicy w obecności wizerunku odbyło się również wręczenie dzieciom pierwszokomunijnym świec i książeczek do nabożeństwa. Do ich przekazania swoim synom i córkom zaproszeni zostali ojcowie.  

Maryja w peregrynującym obrazie – kopii wizerunku szensztackiego – została 8 września 2012 r. ukoronowana przez abp. Rina Fisichellę na Królową Nowej Ewangelizacji Europy.

Z Trzebnicy obraz ruszył w stronę Obornik Śl, Bagna. Niezależnie od tego na co dzień niewielka kapliczka z przedstawieniem Matki Bożej Przedziwnej nieustająco odwiedza rodziny w ramach kręgów Apostolatu Pielgrzymującej Matki Bożej z Szensztatu (jednej z gałęzi Ruchu Szensztackiego).

– U każdej rodziny jest przez trzy dni. Czekamy z utęsknieniem na te nawiedziny. Gdy obraz gości u nas, stawiamy obok świecę, kwiaty, modlimy się. Z tymi nawiedzinami wiążą się szczególne łaski, dary. Dla mnie osobiście bardzo ważny jest w naszym ruchu charyzmat „zadomowienia” w sercu Boga, w sercu Maryi – mówi Anna Michalska, animatorka jednego z dwóch kręgów działających w parafii.

Zauważa, że Matkę Bożą w Jej obrazie przyjmują czasem nawet osoby, które na co dzień niekoniecznie regularnie bywają w kościele. Maryja otwiera ich serca, prowadzi ku Bogu.


O peregrynacji piszemy więcej w "Gościu Wrocławskim" nr 9 na 1 marca.

« ‹ 1 › »
Królowa Nowej Ewangelizacji Europy w Trzebnicy

Foto Gość DODANE 18.02.2026 AKTUALIZACJA 19.02.2026

Królowa Nowej Ewangelizacji Europy w Trzebnicy

​Kopia obrazu Matki Bożej Trzykroć z Szensztadu Królowej Nowej Ewangelizacji Europy pielgrzymuje obecnie po archidiecezji wrocławskiej. W Parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Trzebnicy w obecności wizerunku odbyło się również wręczenie dzieciom pierwszokomunijnym świec i książeczek do nabożeństwa. Do ich przekazania swoim synom i córkom zaproszeni zostali ojcowie.  
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:
  • APOSTOLAT MATKI BOŻEJ PIELGRZYMUJĄCEJ
  • PARAFIA ŚWIĘTYCH APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA
  • RUCH SZENSZTACKI
  • TRZEBNICA

Polecane w subskrypcji

  • „Wybieram wiarę, że Jezus zmartwychwstał”. Trzy życia Ayaan Hirsi Ali
    • Kościół
    „Wybieram wiarę, że Jezus zmartwychwstał”. Trzy życia Ayaan Hirsi Ali
    Tomasz Rowiński
  • Szef ukraińskiego IPN-u w rozmowie z „Gościem Niedzielnym”: Naszym świętym obowiązkiem jest umożliwić godny pochówek ludzi
    • Rozmowa
    Szef ukraińskiego IPN-u w rozmowie z „Gościem Niedzielnym”: Naszym świętym obowiązkiem jest umożliwić godny pochówek ludzi
    Andrzej Grajewski
  • Bliźniacze drogi. Siostry odnalazły się po 50 latach – na dwóch kontynentach
    • Kościół
    Bliźniacze drogi. Siostry odnalazły się po 50 latach – na dwóch kontynentach
    Agata Puścikowska
  • Śladem uciekiniera. Sztafetą na 300. rocznicę kanonizacji św. Stanisława Kostki
    • Kościół
    Śladem uciekiniera. Sztafetą na 300. rocznicę kanonizacji św. Stanisława Kostki
    Przemysław Kucharczak
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • KSJ
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    •  
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X