Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Wiara.pl - Serwis

Wrocławski

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • OPINIE
  • GALERIE
  • ARCHIWUM
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Liturgia
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O diecezji
    • PARAFIE
    • KURIA
    • BISKUPI
    • HISTORIA DIECEZJI
    • ESM
  • Nasze media
    • WIARA.PL
    • RADIO eM
    • MAŁY GOŚĆ

Najnowsze Wydania

  • GN 25/2025
    GN 25/2025 Dokument:(9309285,Ślepi przewodnicy)
  • GN 24/2025
    GN 24/2025 Dokument:(9300026,Obraz wyciśnięty)
  • Historia Kościoła (10) 04/2025
    Historia Kościoła (10) 04/2025 Dokument:(9291754,Bóg historii nieoczywistych. Edytorial nowego wydania „Historii Kościoła”)
  • GN 23/2025
    GN 23/2025 Dokument:(9291848,Ogień, który płonie)
  • GN 22/2025
    GN 22/2025 Dokument:(9278877,Dziecko chce do Jezusa!)
wroclaw.gosc.pl → Wiadomości z archidiecezji wrocławskiej → Każdy święty chodzi uśmiechnięty... po osiedlu

Każdy święty chodzi uśmiechnięty... po osiedlu przejdź do galerii

Prawie setka dzieci wzięła udział w Marszu Wszystkich Świętych z parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego do parafii pw. Miłosierdzia Bożego. Nie zabrakło modlitwy, dobrej zabawy i... pizzy!

 
Pochód przeszedł ulicami osiedla, między blokami z pięknymi pieśniami o świętości na ustach. Maciej Rajfur /Foto Gość

Inicjatywa związana z uroczystością Wszystkich Świętych rozpoczęła się od Mszy św. w kościele pw. św. Maksymiliana Kolbe na wrocławskim Gądowie. Po modlitwie pod kościołem uformował się radosny pochód, w którym szli kapłani, dzieci przebrane za postacie świętych, młodzież i dorośli. Wszyscy śpiewali pieśni i wędrowali do kościoła pw. Miłosierdzia Bożego na Gądowie Małym. 

Kiedy dotarli na miejsce, pomodlili się chwilę, otrzymali błogosławieństwo i w sali rozpoczęli świąteczną zabawę wraz kolacją. Daniem głównym była pizza.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA:

Międzyparafialny Marsz Wszystkich Świętych na Gądowie

Foto Gość DODANE 31.10.2023 AKTUALIZACJA 01.11.2023

Międzyparafialny Marsz Wszystkich Świętych na Gądowie

​ZOBACZ ZDJĘCIA: Radosny rozśpiewany pochód dzieci przebranych za świętych, młodzieży i dorosłych przeszedł po Mszy z kościoła pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego do kościoła pw. Miłosierdzia Bożego we Wrocławiu. Potem była zabawa i wspólny posiłek.  

- Mój 7-letni syn przebrał się za św. Mateusza, bo to jego patron. Razem z nim przyszło do kościoła jego wielu kolegów i koleżanek z klasy. Całe przedsięwzięcie to świetny pomysł. Dzieci są zaangażowane, cieszą się, pytają, kim są święci. To doskonały pomysł na przybliżenie im postaci patronów. Poza tym myślę, że to dobrze, że dzieci są zaangażowane tego wieczoru w coś innego niż zabawy halloweenowe - mówi Maja Pietkiewicz z parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego.

Podkreśla jeszcze jeden walor Marszu Wszystkich Świętych - międzyparafialny charakter, który integruje wiernych.

- To już drugi raz ma wymiar międzyparafialny i dla naszych dzieci to naprawdę spore przeżycie. Prosiły nas, żebyśmy jako rodzice znaleźli czas, by być z nimi tutaj. 12-letnia córka Emilia śpiewa w scholi. Myślę, że przemawia do nich ten radosny pochód, który idzie przez osiedle - dodaje mama trójki dzieci.

Ks. Jakub Wiechnik, wikary z parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego, uważa, że Kościół przy okazji Wszystkich Świętych nie powinien wychodzić do ludzi tylko z komunikatem „nie wolno”.

- Halloween w formie popkulturowej jest obce naszej mentalności, ale stwarza atrakcyjną ofertę dla dzieci i młodzieży. Musimy więc być kreatywni jako katolicy i wyjść z własną propozycją. Pochód wszystkich świętych jest atrakcyjną formą rekatolizacji tego dnia i zabawy Halloween, która zdaniem niektórych ma katolicką genezę. W przedsoborowych kalendarzach angielskich pod datą 31 października widnieje nazwa „All Hallows’ Eve” czyli „Wigilia Wszystkich Świętych”. Czyli to jest nasz dzień! Wspaniała okazja do tego, aby poznać świat świętych, ich wspaniale życie - przekonuje kapłan.

 Dzieci uczą się przez zabawę i naśladowanie. Zamiast naśladować wampiry i zombie, można naśladować św. Faustynę i św. Franciszka.

- Może to być lepsza forma rekatolizacji Halloween niż długie kazania na temat tego, jak wielkie jest to zagrożenie duchowe. Poza tym dla naszych parafii jest to doskonała forma zrobienia czegoś wspólnie i przyciągania do kościoła rodzin, które już nie praktykują wiary regularnie. Zachęcone w szkole dzieci przyciągają na Mszę św. rodziców, co jest ciekawą formą nowej ewangelizacji - dodaje ks. Jakub.

« ‹ 1 › »
Międzyparafialny Marsz Wszystkich Świętych na Gądowie

Foto Gość DODANE 31.10.2023 AKTUALIZACJA 01.11.2023

Międzyparafialny Marsz Wszystkich Świętych na Gądowie

​ZOBACZ ZDJĘCIA: Radosny rozśpiewany pochód dzieci przebranych za świętych, młodzieży i dorosłych przeszedł po Mszy z kościoła pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego do kościoła pw. Miłosierdzia Bożego we Wrocławiu. Potem była zabawa i wspólny posiłek.  
oceń artykuł Pobieranie..

Maciej Rajfur Maciej Rajfur

|

GOSC.PL

publikacja 31.10.2023 22:43

FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • MARSZ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH
  • PARAFIA PW. ŚW. MAKSYMILIANA KOLBEGO
  • PARAFIA PW. ŚW. MAKSYMILIANA MARII KOLBEGO WE WROCŁAWIU
  • POCHÓD WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH
  • WROCŁAW
  • WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

Polecane w subskrypcji

  • Matka Boża zza drutów. Jakie tajemnice skrywała drewniana figurka Matki Bożej, przemycona z obozu Auschwitz?
    • Polska
    • Agnieszka Huf
    Matka Boża zza drutów. Jakie tajemnice skrywała drewniana figurka Matki Bożej, przemycona z obozu Auschwitz?
  • Robert Kostro dla GN: Widzę nadgorliwość w czyszczeniu muzeów sztuki współczesnej z przedstawicieli środowisk konserwatywnych
    • Rozmowa
    • Piotr Legutko
    Robert Kostro dla GN: Widzę nadgorliwość w czyszczeniu muzeów sztuki współczesnej z przedstawicieli środowisk konserwatywnych
  • Starość w Polsce: między godnością a codziennym trudem
    • Polska
    • Karol Białkowski
    Starość w Polsce: między godnością a codziennym trudem
  • Pokarm codzienny. Jak Kościół podchodził przez wieki do praktyki częstej Komunii Świętej?
    • Kościół
    • Franciszek Kucharczak
    Pokarm codzienny. Jak Kościół podchodził przez wieki do praktyki częstej Komunii Świętej?
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X