• facebook
 • rss
 • Wiara, profesjonalizm, odwaga

  Maciej Rajfur

  dodane 10.05.2015 17:09

  W szkole przy ul. Świętokrzyskiej swój głos w wyborach prezydenckich oddał abp Józef Kupny. Na co zwrócił uwagę przed skreśleniem krzyżyka przy nazwisku kandydata?

  - Cały czas podpowiadamy wiernym, że musimy brać pod uwagę te walory, które nazywamy bardzo ogólnie profesjonalizmem. A więc warto głosować na ludzi, którzy nadają się na pełnienie tak wysokiego urzędu. Mają ku temu kompetencje, predyspozycje i charakter - mówił specjalnie dla „Gościa Wrocławskiego” abp Józef Kupny.

  Metropolita wrocławski zwrócił uwagę jeszcze na jeden bardzo ważny aspekt przy wyborze prezydenta Polski.

  - Z drugiej strony głosuję na kogoś, kto kieruje się najważniejszymi wartościami i chce tych wartości bronić. Na kogoś, kto żyje zasadami ewangelicznymi, daje świadectwo wiary i nie wstydzi się jej wyznawać. Myślę, że dla katolików te czynniki powinny być istotne i takiego człowieka polecamy wybrać - stwierdził hierarcha zaraz po wrzuceniu karty do urny.

  Czy był pewny swojej decyzji, a może się wahał?

  - Nie wahałem się. Decyzja była prosta. Oczywiście oglądałem wcześniej programy wyborcze i słuchałem, co kandydaci mają do powiedzenia. Właściwie ich wystąpienia utwierdzały mnie tylko w moim wyborze - oświadczył abp Kupny.

  Pasterz kościoła wrocławskiego namawiał społeczeństwo we wcześniejszych wystąpieniach i homiliach, aby pójść na wybory. Współcześnie bowiem o ojczyznę można walczyć nie poprzez chwycenie szabli czy karabinu, lecz swoją obywatelską postawą.

  Więcej o tym abp Kupny mówił w kazaniu z okazji 70. rocznicy zakończenia II wojny światowej. Wysłuchaj TUTAJ.

   


  Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół