• facebook
 • rss
 • Uczyńmy miłosierdzie

  kb

  dodane 06.12.2015 11:21

  Do 18 grudnia trwa wspierana przez miasto Wrocław akcja "Chroń życie" promująca działalność okna życia i fundacji "Evangelium Vitae". Jednąz aktywności jest budowa szpitala ginekologiczno-położniczego i szkoły pielęgniarskiej.

  Promowanie cywilizacji życia to cel statutowy fundacji "Evangelium Vitae" prowadzonej przez siostry boromeuszki. Fundacja powstała przed 10 laty dla zebrania środków na odbudowę zdewastowanych budynków szpitalnych, które na początku XXI w. zostały zwrócone prawowitym właścicielkom przez państwo.

  Siostry zapragnęły przywrócić dzieło, które zakon realizował w tym miejscu już 100 lat temu. - Okazało się, że zebranie kilkudziesięciu milionów złotych nie będzie łatwe, dlatego odpowiadając na potrzeby przychodzących do nas ludzi, wspólnie z nimi, zaczęliśmy realizować różne inne drobne inicjatywy, które w całości tworzą już ogromny dorobek - mówi s. Ewa Jędrzejak, prezes fundacji.

  Przy ul. Rydygiera we Wrocławiu działają już: bank niemowlaka, hospicjum perinatalne, szkoła rodzenia, poradnia rodzinna, Klub Mam oraz gabinety doradztwa laktacyjnego i ginekologiczny, w którym realizowane jest leczenie naprotechnologiczne. Fundacja wraz z miastem Wrocław realizuje raz na kwartał pochówek dzieci utraconych. Najbardziej sztandarowym zadaniem i chyba najbardziej spektakularnym jest okno życia. W czasie 6 lat działania dzięki jego funkcjonowaniu uratowano 9 dzieci.

  Działalność fundacji wchodzi aktualnie w nową fazę. To wszystko przez zaangażowanie archidiecezji wrocławskiej. Z okazji rozpoczynającego się Roku Miłosierdzia abp Józef Kupny wystosował do wiernych list, w którym zachęcając do czynienia dzieł miłosierdzia wymienia m. in. budowę nowego szpitala i szkoły pielęgniarskiej. Siostra Ewa liczy, że być może dzięki tej zachęcie remont pomieszczeń przyśpieszy i wkrótce zobaczymy pierwsze wymierne efekty.

  - Całość przedsięwzięcia to koszt minimum 40 milionów złotych. Projekt przewiduje wykonanie wszystkich prac, ale w razie konieczności będziemy je etapować - wyjaśnia s. Ewa. Aby otworzyć Wyższą Szkołę Pielęgniarską pw. Miłosierdzia Bożego potrzeba ok. 2 milionów zł. Z bezpłatnej nauki będzie w niej mogło korzystać ok. 200 osób.

  Zachęcamy do wsparcia budowy szpitala i szkoły. Swoją darowiznę można złożyć na wiele sposobów. Szczegóły na www.fev.wroclaw.pl.

  Więcej o projekcie odtwarzania szpitala ginekologiczn-położniczego i szkoły pielęgniarskiej można przeczytać w artykule pt. "Dzieło miłości" w aktualnym numerze "Gościa Wrocławskiego" (nr 49 z dnia 6 grudnia) lub w e-wydaniu TUTAJ. Zachęcamy również do przeczytaniu listu abp. J. Kupnego na rozpoczynający się Rok Miłosierdzia (TUTAJ). Natomiast o akcji "Chroń życie" można przeczytać TUTAJ.

  W galerii zdjęć można zobaczyć aktualny stan budynku "C" - miejsca funkcjonowania byłego i przyszłego szpitala.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół