• facebook
 • rss
 • Bóg lubi zaskakiwać

  Agata Combik Agata Combik

  dodane 18.02.2017 20:08

  Trwa Złoty Jubileusz Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym. Wrocławskie świętowanie rozpoczęło się w kościele pw. NMP na Piasku Mszą św. pod przewodnictwem bp. Jacka Kicińskiego.

  – Odnowa charyzmatyczna jest darem Boga, który zaskakuje nas swoją miłością. Bóg jest nieprzewidywalny w swoich działaniach… Trzeba dać Mu się zaskoczyć i odpowiedzieć wierną miłością – mówił w homilii. Podkreślił, że „odnawiać” trzeba najpierw swoje życie; to wtedy odnawia się Kościół. Każda odnowa jest zaproszeniem do tego, by wrócić do źródła – do Pięćdziesiątnicy. – Gdy Duch Święty zstąpił na apostołów, dali się poprowadzić zgodnie z natchnieniami Ducha Świętego. Każde dzieło Boże potrzebuje ludzi. Bogu potrzebny jest człowiek, by był narzędziem w Jego ręku – stwierdził bp Jacek.

  Tłumaczył, że każde dzieło Boga powinno być naznaczone wiarą, wiernością i wiarygodnością. Taki też powinien być członek Odnowy w Duchu Świętym: wierzący, wierny i wiarygodny. Wiara rodzi się ze słuchania – słuchania Słowa Bożego, niosącego dynamikę i „święty niepokój” – a pomnaża się, gdy jest przekazywana. – Wiara potrzebuje wierności. Wierność aktualizuje się w ciemności, gdy jesteśmy po ludzku bezradni, gdy doświadczamy niemocy – dodał. Podkreślał, że nie ma takiej ciemności, w której by Bóg do nas nie przemawiał, ale od nas zależy, czy otworzymy uszy na Jego głos. – Gdybyśmy jako ludzie wierzący przejęli się słowem Boga tak, jak przejmujemy się ludzkim, mielibyśmy raj na ziemi – mówił. Owocem wiary i wierności ma być wiarygodność – bycie świadkiem, czytelnym znakiem Bożej miłości. By ewangelizować innych, trzeba jednak najpierw pozwolić, by to słowo Boże nas zewangelizowało.

  – Bądźcie apostołami uśmiechu; to jeden z wielkich obszarów apostolatu – dodał bp Jacek na koniec.

  O ziarnku gorczycy i „strumieniu łaski”, który wytrysnął 50 lat temu – gdy grupa ludzi doświadczyła szczególnego działania Ducha Świętego – mówił ks. Wojciech Jaśkiewicz, diecezjalny duszpasterz Odnowy w Duchu Świętym. Zaprosił zebranych na Mszę św. w 30-lecie śmierci Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, której 27 lutego o 18.30 będzie przewodniczył abp Józef Kupny w kościele pw. Św. Franciszka z Asyżu przy ul. Borowskiej we Wrocławiu. – Będziemy się modlić o beatyfikację ks. F. Blachnickiego – mówił, podkreślając, że Ruch Światło-Życie oraz Odnowę w Duchu Świętym można nazwać bratnimi ruchami.

  Jubileuszowe świętowanie, wplecione w Dzień Jedności, trwało dalej w Auli im. Jana Pawła II na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Czytaj: "Upili się młodym winem" i zobacz ZDJĘCIA.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół