Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Radośnie o solidarności

Zbliża się 33. rocznica porozumień sierpniowych. Wrocław odegrał niebagatelną rolę podczas wspierania robotników Stoczni Gdańskiej. Z tej okazji program obchodów wypełniony jest wieloma atrakcjami.

Wrocławska część uroczystości rozpoczęła się już 26 sierpnia nadaniem skwerowi u zbiegu ulic Sienkiewicza i Nowowiejskiej imienia legendy "Solidarności", Anny Walentynowicz. O wydarzeniu pisaliśmy tutaj.

Kolejne dni także będą wypełnione wieloma wydarzeniami upamiętniającymi bohaterów tamtego okresu, ale także zachęcającymi do radosnego świętowania wydarzeń sprzed 33 lat. Głównym akcentem będzie Msza św. w kościele pw. św. Klemensa Dworzaka przy alei Pracy. Rozpocznie się ona 1 września o 12.00.

O tym, co działo się w ostatnich dniach sierpnia 1980 r. we Wrocławiu, można przeczytać w aktualnym numerze "Gościa Wrocławskiego" lub tutaj.

Przedstawiamy program uroczystości:

30.08, 21.00
Multimedialny pokaz Wrocławskiej Fontanny na Pergoli

31.08, 12.00
Otwarcie wystawy wydawnictw niezależnych ze zbiorów Janusza Wolniaka.
Klub Muzyki i Literatury we Wrocławiu

31.08, 17.00
Koncert w zajezdni przy ul. Grabiszyńskiej. Wystąpi Goran Bregovic, Zakopower i De Press. Bilety dostępne w salonach Empik i Media Markt oraz w serwisach www.biletyn.pl, www.ticketpro.pl, www.ebilet.pl i www.eventim.pl.


1.09, 10.00
Złożenie kwiatów na grobie śp. Kazimierza Michalczyka i śp. Piotra Bednarza


1.09, 12.00
Msza św. w kościele pw. św. Klemensa Dworzaka przy alei Pracy


1.09, 13.30
Uroczystość pod tablicą "Solidarności" przy zajezdni na ul. Grabiszyńskiej


7.09
XXIII Bieg "Solidarności"

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma