Nowy numer 43/2020 Archiwum

Seniorzy na start!

Program bogaty w atrakcje sportowe, muzyczne i kulturalne jak nigdy. Na tydzień wrocławskie ulice zostaną opanowane przez najbardziej doświadczonych życiowo mieszkańców miasta. Tych, którzy nie brali udziału w poprzednich edycjach święta, zapraszamy tym serdeczniej do radosnej fiesty jesieni życia.

Już 14 września tradycyjnym Marszem Kapeluszy rozpoczną się Dni Seniora 2013. To sztandarowe wydarzenie rozpocznie się o godz. 11 przy przejściu świdnickim. Kolorowy pochód przejdzie na pl. Gołębi w rynku, gdzie najstarsi mieszkańcy miasta przejmą klucze do jego bram. Atrakcją popołudnia będzie występ "Trubadurów".

Program imprezy, która potrwa w stolicy Dolnego Śląska do 20 września, jest bardzo obfity w wydarzenia. Na uczestników czeka wiele inicjatyw, których organizatorami są przede wszystkim sami seniorzy. Targi Senioralne, Przegląd Chórów Senioralnych, Igrzyska Seniorów, wykłady, warsztaty, koncerty oraz bale to tylko niektóre z atrakcji. - Nie sposób o wszystkim opowiedzieć, bo tych wydarzeń jest tak wiele - mówi Robert Pawliszko, kierownik Wrocławskiego Centrum Seniora, które koordynuje przebieg Dni Seniora 2013. Podkreśla jednocześnie, że mimo, iż senioralia trwają tylko do 20 września, to jednak wiele punktów programu wymyka się poza oficjalne ramy.

Program Dni Seniora jest rozdawany w formie papierowej przez wolontariuszy w całym Wrocławiu. Można też odebrać go osobiście w budynku, w którym funkcjonuje Wrocławskie Centrum Seniora, na pl. Dominikańskim 6. Ci, którzy wolą skorzystać z komputera i internetu, mogą go znaleźć tutaj.

Zachęcamy również do przeczytania wywiadu z kierownikiem Wrocławskiego Centrum Seniora Robertem Pawliszko w najnowszym numerze "Gościa Wrocławskiego". Jego elektroniczną wersję można znaleźć tutaj.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama