Nowy numer 43/2020 Archiwum

Gabinet poświęcony

Nie in vitro, a naprotechnologia ma szansę podbić serca par, które borykają się z problemem niepłodności. Ma temu służyć poświęcony właśnie, nowoczesny gabinet ginekologiczny. Po dopełnieniu niewielu już formalności pacjentki będą miały doskonałe warunki do leczenia.

Na ten moment siostry boromeuszki, które na ul. Rydygiera planują w przyszłości odtworzyć, istniejący tu kiedyś, szpital położniczo-ginekologiczny czekały bardzo długo. Po uzbieraniu odpowiedniej ilości pieniędzy udało się wyremontować pomieszczenie i wyposażyć je w nowoczesną aparaturę, dzięki której lekarze specjaliści będą mogli pomagać parom cierpiącym z powodu niepłodności. 23 września poświęcenia gabinetu dokonał abp Józef Kupny, metropolita wrocławski.

Ks. Tomasz Filinowicz, witając księdza arcybiskupa w kaplicy św. Józefa, przynależącej do Zakładu Opekuńczo-Leczniczego powiedział, że klasztor oraz ośrodki znajdujące się przy nim są jednymi z nielicznych na Dolnym Śląsku, gdzie czas umierania i rodzenia są tak blisko siebie. Przypomniał, że oprócz zakładu znajdują się w tym miejscu: bank niemowlaka, Ośrodek Odpowiedzialnego Rodzicielstwa. Okazją do eucharystycznego spotkania była również czwarta rocznica otwarcia wrocławskiego okna życia.

W homilii abp J. Kupny dziękował za posługę sióstr boromeuszek w tym miejscu i wszystkim świeckim, dla których ważna jest ochrona życia od początku do końca jego istnienia. Metropolita zwrócił się także do pracowników Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego. Przypomniał, że opieka nad starszymi i niedołężnymi jest realizowaniem ogromnego powołania. - Do tego potrzeba serca i miłości. I za to wam dziękuję - mówił. Na koniec mówił do podopiecznych ZOL-u przekonując, że są oni bardzo potrzebni w społeczeństwie, mimo, że może sami tego nie czują. - Pokazujecie nam cierpiące oblicze Chrystusa. Łatwo było za Nim iść, kiedy czynił cuda i był pełen sił. Trudno było z Nim być, nawet apostołom, gdy cierpiał, kiedy był biczowany, szedł drogą krzyżową i upadał pod ciężarem krzyża - dodał.

Zachęcamy do wysłuchania całej homilii:

Tuż po Mszy św. abp J. Kupny poświęcił gabinet ginekologiczny i sale szkoły rodzenia.

W uroczystościach wzięli udział m.in. Anna Szarycz, wiceprezydent Wrocławia i Stanisław Huskowski, wiceminister cyfryzacji.

Więcej o inicjatywach realizowanych przez siostry boromeuszki i planach na kolejne lata można przeczytać w aktualnym numerze wrocławskiego dodatku do GN lub tutaj.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama