Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Ale to już było… przejdź do galerii

W Kościele powszechnym – rok dwóch papieży. We Wrocławiu – dwóch arcybiskupów. Za nami obfitujący w historyczne dla naszej archidiecezji wydarzenia rok.

W przeprowadzonej przez nas sondzie większość Dolnoślązaków jako najważniejsze wydarzenie Roku Wiary w archidiecezji wrocławskiej wskazała na ingres abp. Józefa Kupnego. – Nowy biskup od razu zyskał sympatię wiernych – mówi dziennikarka TVP Wrocław Magda Pawlinow, dodając, że swoją otwartością metropolita zaskoczył już pierwszego dnia, częstując uczestników Mszy św. inaugurującej jego posługę w diecezji śląskim „kołoczem”.

Wśród inicjatyw duszpasterskich trudno nie zauważyć peregrynacji krzyża, który na kilka dni przed śmiercią trzymał w swoich dłoniach bł. Jan Paweł II. Na to wydarzenie, jako najważniejsze w ciągu ostatnich 12 miesięcy, wskazuje Agata Mażanowicz, dyrektor biura poselskiego Bogdana Zdrojewskiego. – To niezwykłe spotkanie z relikwią, symbolem pontyfikatu ojca świętego, dało nam okazję do refleksji nad tajemnicą krzyża i sensem ludzkiego życia. Mnie osobiście przypomniało, że tylko moc i siła wiary może przynieść człowiekowi nadzieję – mówi.

Po diecezji peregrynował krzyż, który w swoich dłoniach trzymał bł. Jan Paweł II   Po diecezji peregrynował krzyż, który w swoich dłoniach trzymał bł. Jan Paweł II Ks. Rafał Kowalski /GN W pamięci wrocławian pozostał także Kongres Nowej Ewangelizacji i Jarmark Cudów, a także wiele inicjatyw ewangelizacyjnych, realizowanych na wrocławskich osiedlach, ulicach czy w parkach. – Młodzi opowiadali o radości i pokoju, którego doświadczają od Jezusa zmartwychwstałego – wspomina Małgorzata Juźwin, nauczycielka X LO we Wrocławiu i wylicza: – Pantomimy, świadectwa i spotkania na wspólnej modlitwie w plenerze czy koncerty – to wszystko zrodziło w ludziach wiele dobrych owoców.

« 1 2 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma