Nowy numer 28/2018 Archiwum

W niedzielę wspólna modlitwa za Ukrainę

Greckokatolicki biskup Włodzimierz Juszczak, ordynariusz diecezji wrocławsko-gdańskiej, oraz proboszcz katedry, ks. Andrzej Michaliszyn zachęcają mieszkańców Wrocławia do wspólnej modlitwy.

W najbliższą niedzielę 23 lutego o 16.00, we wrocławskiej greckokatolickiej katedrze przy pl. Nankiera 15a zostanie odprawiona Boska Liturgia św. Jana Chryzostoma w intencji Ukrainy oraz za jej naród. Po Liturgii będzie odprawione nabożeństwo żałobne „Panachyda” za wszystkie ofiary starć zbrojnych na Majdanie w Kijowie oraz na ulicach i placach innych miast Ukrainy.

Duchowni greckokatoliccy serdecznie zapraszają wszystkich do przyłączenia się do wspólnej modlitwy za Ukrainę, jej integralność, pokój na ziemi ukraińskiej i o prawo do godnego życia wszystkich obywateli Ukrainy.

Zachęcamy do solidarności z Ukrainą poprzez wzięcie udziału także w innych inicjatywach. Dziś wieczorem możemy zapalić "Światło dla Majdanu". O akcji można przeczytać więcej tutaj. We Wrocławiu organizowana jest też realna pomoc dla rannych i uciekinierów z Ukrainy. Szczegóły tutaj.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma