Nowy numer 3/2021 Archiwum

W niedzielę wspólna modlitwa za Ukrainę

Greckokatolicki biskup Włodzimierz Juszczak, ordynariusz diecezji wrocławsko-gdańskiej, oraz proboszcz katedry, ks. Andrzej Michaliszyn zachęcają mieszkańców Wrocławia do wspólnej modlitwy.

W najbliższą niedzielę 23 lutego o 16.00, we wrocławskiej greckokatolickiej katedrze przy pl. Nankiera 15a zostanie odprawiona Boska Liturgia św. Jana Chryzostoma w intencji Ukrainy oraz za jej naród. Po Liturgii będzie odprawione nabożeństwo żałobne „Panachyda” za wszystkie ofiary starć zbrojnych na Majdanie w Kijowie oraz na ulicach i placach innych miast Ukrainy.

Duchowni greckokatoliccy serdecznie zapraszają wszystkich do przyłączenia się do wspólnej modlitwy za Ukrainę, jej integralność, pokój na ziemi ukraińskiej i o prawo do godnego życia wszystkich obywateli Ukrainy.

Zachęcamy do solidarności z Ukrainą poprzez wzięcie udziału także w innych inicjatywach. Dziś wieczorem możemy zapalić "Światło dla Majdanu". O akcji można przeczytać więcej tutaj. We Wrocławiu organizowana jest też realna pomoc dla rannych i uciekinierów z Ukrainy. Szczegóły tutaj.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama