Nowy numer 48/2020 Archiwum

Arcybiskup i kapelani szpitalni

Od wspólnej modlitwy w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu rozpoczęło się spotkanie metropolity wrocławskiego z kapelanami posługującymi w dolnośląskich szpitalach, hospicjach i domach opieki.

Metropolita nie ukrywał, że zależało mu bardzo na osobistym poznaniu każdego z ponad 50 kapłanów, którzy posługują w – jak to określił – bardzo specyficznych parafiach. – Chorzy i cierpiący to wasi parafianie – przekonywał ksiądz arcybiskup. Hierarcha interesował się tym, jak często w poszczególnych placówkach jest sprawowana Msza św., oraz czy przebywający w nich pacjenci mają możliwość stałego kontaktu z kapelanem. – Jesteście aniołami, którzy towarzyszą w drodze. Często jest to droga cierpienia, dlatego tym bardziej waszym zadaniem jest niesienie nadziei. Trzeba być z tymi ludźmi, modlić się z nimi, trzeba ofiarować im swój uśmiech i mówić o Bożym Miłosierdziu – tłumaczył abp J. Kupny. Odwoływał się przy tym do własnych doświadczeń z posługi wśród ludzi chorych i cierpiących.

Ksiądz arcybiskup zaznaczył także, że nie tylko chorzy potrzebuję obecności kapelana. – Liczy na was także personel szpitalny. Bądźcie dla nich świadkami żyjącego Jezusa, który pochylał się nad biednymi i cierpiącymi – spuentował.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama