Nowy numer 44/2020 Archiwum

Ponad podziałami dla rodziny

Pierwszych dwudziestu dolnośląskich kandydatów w wyborach samorządowych otrzymało "Certyfikaty Samorządowca Przyjaznego Rodzinie". Wrocławska gala ogólnopolskiej kampanii "Rodzina ma głos" była pierwszą w kraju.

Rodzina ma głos! - spot wideo
Rodzina ma głos!

- Ta kampania jest tak naprawdę z każdymi wyborami, które odbywają się w Polsce. Mieliśmy już certyfikowanych kandydatów do Parlamentu Europejskiego. Z naszego okręgu wyborczego trzech z pięciu nowych europosłów uzyskało "Certyfikat Samorządowca Przyjaznego Rodzinie" - mówi Jakub Skoczylas, pełnomocnik wojewódzki kampanii "Rodzina ma głos". Podkreśla, że kolejne wyzwanie jakim są wybory samorządowe jest dużo bardziej wymagające ze względu na ogromną ilość osób ubiegających się o stanowiska w radach miejskich, powiatowych i gminnych, sejmiku wojewódzkim, a także prezydentów miast, burmistrzów i wójtów.

Czemu ma służyć przyznawanie certyfikatów kandydatom przyjaznych rodzinie? - Ochrona małżeństwa, życia rodziny powinny być wspólnym mianownikiem niezależnie od szyldów politycznych. Władza na każdym szczeblu powinna o te wartości dbać i je promować - dodaje. Podkreśla przy tym, że samorządy nie mają bezpośredniego wpływu na stanowienie prawa chroniącego rodziny, ale decydują o ważnych dla niej kwestiach - opiekują się finansowanymi przez siebie publicznymi placówkami edukacyjnymi oraz podejmują decyzje związane z placówkami służby zdrowia. - Warszawski przykład prof. Chazana pokazał, że to prezydent miasta podjęła decyzję o jego zwolnieniu ze stanowiska dyrektora Szpitala św. Rodziny - tłumaczy J. Skoczylas.

Pełnomocnik wojewódzki kampanii "Rodzina ma głos" zwraca uwagę, że w wielu przypadkach samorządy stają na wysokości zadania i, w miarę swoich możliwości, budują coraz lepszy klimat dla rodzin. Jako przykład podaje pomoc w organizacji marszów dla rodziny, czy tworzenie programów wspierających duże rodziny. - Władza samorządowa jest po prostu najbliżej obywateli i może dostrzec najwięcej potrzeb i dostosować do nich swoje działania - tłumaczy.

___________________
Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama