Nowy numer 24/2018 Archiwum

Atak na prawdę

Miała wisieć tylko tydzień, ale niestety plany się nie powiodły. W ciągu ostatnich kilku dni po raz drugi zniszczono wystawę antyaborcyjną przygotowaną przez fundację Pro-Prawo do Życia.

Dziś w nocy znów pocięto nożami wystawę antyaborcyjną umieszczoną przy kościele św. Antoniego na ul. Kasprowicza.

Poprzednim razem, 11 listopada, udało się posklejać zniszczone zdjęcia.

- Tym razem nie będziemy ich naprawiać, bo niewiele z nich zostało - zaznacza Adam Brawata, koordynujący działania fundacji Pro-Prawo do Życia we Wrocławiu.

Przedstawiciel organizacji twierdzi jednak, że założony cel został osiągnięty.

- Chcieliśmy dotrzeć do świadomości ludzkiej, pokazać, jak wygląda aborcja, jaka to wielka zbrodnia, jak jest straszna - tłumaczy.

Jego zdaniem dwukrotne zniszczenie wystawy świadczy o tym, że niektórzy ludzie nie chcą dopuścić, by prawda o wielkiej zbrodni dokonywanej również we wrocławskich szpitalach dotarła do szerszego grona odbiorców.

- Wiadomo, że zło nie lubi jak się je pokazuje w pełnym świetle. My się jednak nie poddajemy. Będziemy jeszcze organizować niejedną wystawę i niejedną pikietę, by jak największa liczbę mieszkańców Wrocławia uświadomić - przekonuje prolifer.

Podkreśla, że za każdym razem, gdy w jakimś miejscu wywieszana jest ekspozycja organizatorzy biorą pod uwagę, że może być ona zniszczona.

- Do tej pory nie miałem z tym jeszcze styczności, ale myślę, że z taką determinacją nikt jeszcze nigdy w Polsce nie zrywał tego typu zdjęć, by nie dopuścić prawdy do głosu - dodaje.

O wystawie pisaliśmy TUTAJ, a o pierwszym zniszczeniu TUTAJ.

_______________

Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma