GN 42/2020 Archiwum

Człowiek misji

Abp Celestino Migliore został 22. doktorem honoris causa Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu.

Uczelniana uroczystość zbiegła się z zakończeniem roku akademickiego. Poprzedziła ją Msza św. pod przewodnictwem nuncjusza apostolskiego. Pisaliśmy o niej TUTAJ.

Druga część wydarzenia miała miejsce w auli Papieskiego Wydziału Teologicznego. Wydział postanowił nadać honorowy doktorat w uznaniu służby abp. Migliore w trosce o prawa człowieka, godność osoby ludzkiej i dobre warunki pracy, podkreślając posługę Nuncjusza przy Organizacji Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku. W uzasadnieniu podkreślono również wielką troskę abp. Celestino Migliore o rozwój Kościoła w Polsce.

Ks. Włodzimierz Wołyniec, rektor uczelni w laudacji zwrócił uwagę, że nuncjusz apostolski jest człowiekiem misji. - Chodzi o misję wyjątkową, o misję Kościoła, która ostatecznie jest misją Bożą - mówił. W dalszej części przemówienia zaznaczył, że misją abp. Migliore jest służba człowiekowi i Kościołowi - Według niego istota tej służby wyrażona jest jednym słowem - troska - dodał ksiądz rektor.

Nowy honorowy doktor wygłosił również okolicznościowy wykład. Opierając go na nauczaniu papieża Franciszka wyznaczył trzy elementy jakimi charakteryzuje się zdobywanie wiedzy teologicznej. Są to: czystość, pokora i pobożność. - Misją teologa, będącego jednocześnie wyznawcą, świadkiem, jest droga ku świętości - mówił.

- Jest to dla mnie zaszczyt i zobowiązanie - zaznaczył po uroczystości nuncjusz apostolski w Polsce. - Jest to zobowiązanie względem prawdziwych studentów, którzy trudzą się przez lata. Cieszę się, że mogę być w ten sposób dla nich wsparciem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama