Nowy numer 44/2020 Archiwum

Dobrze zaczynają

"Dni na Dobry Początek" rozpoczynające kolejny rok we wrocławskich duszpasterstwach akademickich oficjalnie otwarte!

We Franciszkańskim Duszpasterstwie Akademickim "Porcjunkula", znajdującym się przy kościele pw. Św. Karola Boromeusza na ulicy Kruczej, DnDP zaczęły się już w sobotę 3 października w pełnym mroku - nabożeństwem Transitus, świętując rocznicę przejścia do Niebios patrona wspólnoty studenckiej oraz opiekunów, ojców franciszkanów, św. Franciszka z Asyżu.

W czasie liturgii kościół jest wypełniony ludźmi ze świecami. Zakonnicy w habitach wchodzą z rozpalonymi pochodniami. Po czytaniach, pełnych słów Św. Franciszka, mrok się rozjaśnia i zapalają się światła - symbolizuje to radość i nowe życie związane z odchodzeniem z tego świata - życie wieczne.

Oficjalne rozpoczęcie "Dni na Dobry Początek" miało miejsce w niedzielę. O godz. 18 członkowie FDA "Porcjunkula" oraz chętni parafianie spotkali się na Różańcu, na którym rozważania i kolejne dziesiątki odmawianie były przez studentów. O godz. 19 rozpoczęła się pełna radości Msza św. ubogacona, po raz pierwszy po wakacjach, śpiewem duszpasterskiej scholi. Tuż po Eucharystii rozpoczęła się konferencja o. Tomasz Trawiński OFMConv.

Tematem rozważań były słowa "Rozpal wiarę". O. Tomasz dawał przykłady z Pisma Świętego, ale przytaczał również świadectwa. Wiarę porównał do małży, która potrafi się zranić, by wyprodukować piękną połyskującą perłę. Przekonywał studentów, że wiara może być mała jak ziarnko gorczycy - ale ważne, by była ona dobra, prawdziwa, zawsze dążąca do czegoś lepszego i pozytywnie obfitująca również dla otoczenia.

Jutro kolejny dzień DnDP. W "Porcjunkuli" to następna konferencja o. Tomasza , a także adoracja i okazja do spowiedzi. Członkowie franciszkańskiego duszpasterstwa zachęcają do włączenia się w działalność wspólnot akademickich. Przekonują, że propozycji jest bardzo wiele. Szczegółowy program "Dni na Dobry Początek" można znaleźć TUTAJ.

FDA "Porcjunkula" działa przy klasztorze oo. franciszkanów konwentualnych na ul. Kruczej 58. Szczegóły na www.porcjunkula.org.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama