GN 42/2020 Archiwum

Schron otwarty dla wszystkich

„Ty, światłość dnia, wszedłeś w moje ciemności...” - słowami tej pieśni członkowie duszpasterstwa Antoni uwielbiali Boga podczas poniedziałkowej Mszy.

Po Eucharystii studenci spotkali się, aby porozmawiać o planach na najbliższy semestr.

Wrocławskie wspólnoty studenckie dynamicznie rozpoczynają nowy rok akademicki. „Dni na Dobry Początek”, trwające od niedzieli do czwartku, to szereg wydarzeń, które zachęcają nie tylko do inauguracji kolejnego semestru nauki razem z Panem Bogiem, lecz także do poznania bliżej środowiska wspólnot akademickich.

W poniedziałek we franciszkańskim duszpasterstwie "Antoni" miał miejsce dzień otwarty, podczas którego można było się przekonać, dlaczego warto po zajęciach na uczelni znaleźć jeszcze czas i przyjechać na spotkanie duszpasterskie.

Studenci od dawna przychodzący do "Antoniego", ludzie, którzy do franciszkańskiej wspólnoty trafili przez tegoroczny obóz w Białym Dunajcu oraz całkiem nowe osoby – wszyscy spotkali się w poniedziałek w przytulnej kaplicy, aby rozpocząć wieczór Mszą Św.
z krótkim uwielbieniem.

Następnie wszyscy udali się do Schronu, czyli pomieszczenia należącego do duszpasterstwa "Antoni". Skąd taka nazwa? Jest to takie miejsce, gdzie każdy może przyjść, schronić się i, spędzając czas z innymi ludźmi, po prostu odpocząć. Zarówno po wspaniałym dniu, jak i po takim, o którym wolałoby się jak najszybciej zapomnieć.

W poniedziałek spotkanie w Schronie rozpoczęło się przepysznym ciastem, a następnie o. Mariusz Linik, duszpasterz wspólnoty, razem z nową szefową opowiedzieli, co będzie się działo w "Antonim" przez najbliższe miesiące. A inicjatyw, jak zawsze, jest wiele. Spotkania poświęcone duchowości, konferencje, krąg biblijny i oczywiście czwartkowe kolacje to stałe punkty tygodniowego planu. A oprócz tego Seminarium Odnowy Wiary, wydarzenia artystyczne, imprezy. Informacje o konkretnych wydarzeniach w można znaleźć na www.antoni.org.pl.

Jednak w poniedziałek nie tylko planowaliśmy, lecz także wspominaliśmy. Prezentacja zdjęć z Białego Dunajca oraz duszpasterskiego wyjazdu do Albanii były okazją do powrotu myślami do wspaniałych, wakacyjnych dni. A jeśli ktoś jeszcze chciałby ponownie poczuć klimat międzyduszpasterskich wydarzeń, to najbliższa okazja już dzisiaj o 20.00 wspólnoty akademickie spotykają się na koncercie w Starym Klasztorze. Szczegóły TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama