Nowy numer 44/2020 Archiwum

Czas na Wrocław

Rozpoczyna się druga część Boleslaw Kominek European Youth Forum.

Boleslaw Kominek European Youth Forum miało swoją pierwszą odsłonę w ostatnich dniach września w Brukseli. Zarówno pierwsza jak i druga odsłona wydarzenia to kilkudniowe seminarium o stosunkach międzynarodowych i znaczeniu pojednania w dzisiejszej polityce, które Fundacja "Młoda Rzeczpospolita" prowadzi w ramach obchodów 50. rocznicy wystosowania Orędzia biskupów polskich do biskupów niemieckich.

Młodzież z Niemiec, Słowacji, Austrii, Węgier oraz z Polski przez trzy dni będzie poznawać miejsca związane z autorem listu oraz zwiedzać Wrocław, a także weźmie udział w wykładach i spotkania z ciekawymi osobistościami, władzami miasta.

Zaplanowano również dwa wykłady otwarte w języku angielskim, na które zaproszeni są wszyscy chętni. Tłumaczenia na język polski nie będzie.

Serdecznie zapraszamy na wykłady otwarte:

  • 19 listopada godz. 20.00, kościół św. Macieja, pl. Nankiera 17a  - senator Jarosław Obremski: "Pojednanie, tożsamość i historia Wrocławia",
  • 20 listopada godz. 12.15, Uniwersytet Wrocławski, ul. Koszarowa 3 - dr Maciej Herbut "Różnorodność, zmiany i pojednanie w Europie wschodniej i środkowej".

Projekt jest wspierany przez europosła Kazimierza Michała Ujazdowskiego oraz miasto Wrocław.

Czytaj też:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama