Nowy numer 28/2018 Archiwum

Z lampionem w klasycznym rycie

To wydarzenie cykliczne. W poniedziałki, środy i soboty o godzinie 7. Roraty w klasycznym rycie rzymskim odprawiane są w kościele pw. NMP na Piasku przy ul Katedralnej 12.

Msza roratnia, czyli ta pierwsza po wschodzie Słońca, na stałe wrosła w Polski adwent. Jej tradycja się XII wieku, w XIV znana była w całej Polsce.

Duszpasterstwo Wiernych Tradycji Łacińskiej w Archidiecezji Wrocławskiej zaprasza na Roraty w klasycznym rycie rzymskim. Jak podają organizatorzy, nie trzeba zabierać ze sobą lampionów ani świec, ponieważ będą rozdawane, ale "własne światło" będzie mile widziane.

- Tak jak na każdej mszy trydenckiej, bardzo wyraźnie jest wyeksponowany Chrystus, klasyczny ryt rzymski zmusza do pełnego skupienia, choć "zmusza" jest niewłaściwym słowem. Ryt trydencki ułatwia skupienie się na istocie, czyli na Panu Bogu. Nauka rytu trydenckiego też motywuje do samodyscypliny, do pokory, do uznania swojej mierności, do uznania tego, że do zmiany potrzebny jest Pan Bóg - mówi Natalia Kuras, studentka, która uczestniczyła w pierwszej mszy roratniej w tradycyjnym rycie w środę.

Następna Msza św. roratnia w rycie rzymskim już w sobotę 5 grudnia o godzinie 7.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

  • Aga
    04.12.2015 23:39
    Zgadzam się z Panią Natalią. I z całego serca polecam Msze Trydenckie, na które chodzili także królowie :) Dla początkujących powstała strona www.mszatrydencka.pl :)
    doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma