Nowy numer 28/2018 Archiwum

Syryjsko-polskie Boże Narodzenie

Chrześcijanie z Damaszku, przyjęci w Oławie przez polskie rodziny, zostali zaproszeni do nagrania kolędy dla radiowej "Trójki".

Wkrótce będzie ją można usłyszeć na płycie.

– To była inicjatywa rzecznika praw obywatelskich – mówi Tomasz Wilgosz, wraz z przyjaciółmi opiekujący się przybyszami z Syrii (którzy dotarli do Polski dzięki Fundacji „Estera”).

– Refren śpiewany jest w ojczystym języku Syryjczyków, pochodzi z kolędy wykonywanej w ich kraju. Natomiast zwrotki, do których tekst napisał Jacek Chlebny, wykonujemy po polsku. Kolędę śpiewają i grają – na gitarze, skrzypcach, bębenku – wspólnie Syryjczycy oraz opiekujące się nimi od wakacji rodziny Wilgoszów  i Żmudów. Przybysze z Bliskiego Wschodu (o których pisaliśmy w GN nr 41 – tutaj) są bardzo muzykalni; ponadto wciąż doskonalą znajomość języka polskiego.

Posłuchajmy dokonanego w „Trójce” nagrania:

Syryjczycy 2015
Wojciech Dorosz

Przeczytaj także: Oławianie z Damaszku

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma