Nowy numer 49/2020 Archiwum

Dołącz do Mędrców ze Wschodu

Orszaki Trzech Króli już się formują. Najwyższy czas szykować korony!

6 stycznia Mędrcy wyruszą do stajenki w różnych miejscowościach naszej archidiecezji. Po drodze do żłóbka nie braknie anielsko-diabelskich potyczek i przepraw z Herodem, można spodziewać się okazji do kolędowania i… wielu niespodzianek, niepowtarzalnych w różnych miejscach. Do orszaków możesz dołączyć m.in. tu:

Brzeg. Trzej Królowie wyjdą na ulice miasta po Mszy św. o 10.30 w kościele pw. św. Mikołaja. Orszak, którego głównym organizatorem jest Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. św. Tomasza z Akwinu, zakończy się również pod kościołem św. Mikołaja. Na scenie wystąpią tu dzieci szkolne i przedszkolne.

Góra. Orszak rozpocznie się ok. 12.45, po Mszy św. w kościele pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Pochód przejdzie do kościoła pw. św. Faustyny.

Jelcz-Laskowice. Orszak wyruszy z kościoła pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika po Mszy św. o 12.00; przejdzie do kościoła pw. św. Maksymiliana M. Kolbego, gdzie rozpocznie się wspólne kolędowanie. Tradycyjnie w role Trzech Mędrców wcielą się nadzwyczajni szafarze Komunii św. Wśród atrakcji przewidziano armatnie wystrzały.

Malczyce. Msza św. zostanie odprawiona o 10.30; po niej nastąpi formowanie orszaku (ok. 11.15). W organizację zaangażowani są oprócz parafian władze gminy, przedszkole i dwie szkoły. Orszak zakończy się energicznym koncertem kapeli góralskiej, podczas którego zaplanowano posiłek i grzane wino. Ogłoszony został również konkurs na najładniejsze przebranie króla.

Miękinia. Orszak rozpocznie się Mszą św. o 11.00 w kościele parafialnym Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Poszczególne sceny na trasie przygotowują członkowie miejscowego Uniwersytetu Trzeciego Wieku i harcerze. Orszak zakończy się w Gminnym Ośrodku Kultury, gdzie na scenie znajdzie się stajenka betlejemska.

Namysłów. Msza św. w kościele pw. św. Franciszka i św. Piotra z Alkantary zostanie odprawiona o 12.15, po niej ok. 13.00 zawiąże się orszak. Scenki przygotowują parafianie. Na zakończenie koncert kolęd lokalnych zespołów na rynku.

Oborniki Śl. Msza św. zostanie odprawiona o 12.30 w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa; po niej nastąpi uformowanie pochodu. Orszak zakończy się na tzw. małym rynku.

Oleśnica. O 12.30 rozpocznie się Msza św. w bazylice pw. św. Jana Apostoła. Po niej, ok. 13.30, na rynku uformuje się orszak. W planach m.in. orędzie anielskie z Bramy Wrocławskiej oraz przebrani w wielobarwne stroje jeźdźcy ze Stowarzyszenia „Jazda Historyczna”. Nie braknie również wielbłąda, na którym pojedzie jeden z Mędrców.

Oława. Trzej Mędrcy ze świtą rozpoczną wędrówkę spod kościoła pw. Pocieszenia NMP po Mszy św. o 11.30. Przejdą obok kościoła pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła do kościoła pw. Miłosierdzia Bożego.

Siechnice. Orszak rozpocznie się po Mszy św. o 12.30 w kościele pw. Niepokalanego Serca NMP. Wydarzenie zakończy się wspólnym kolędowaniem.

Strzelin. Orszak, prawdopodobnie z udziałem żywych zwierząt, wyruszy po Mszy św. o 10.30 w kościele pw. Podwyższenia Krzyża św.

Trzebnica. Pochód rozpocznie się o 14.00 na placu przed bazyliką św. Jadwigi. Orszak przejdzie do trzebnickiego rynku, gdzie dla uczestników przygotowane będą herbata i ciepłe bułeczki. Nie braknie kolędowania, które poprowadzą uczniowie i rodzice z Gminnej Szkoły Muzycznej w Trzebnicy. W programie również animacje prowadzone przez grupę wodzirejów „Freak Frak”.

Wrocław. Początek zaplanowano na 12.30 na Ostrowie Tumskim. Pochodowi będzie towarzyszyć m.in. Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji, a po oddaniu pokłonu Dziecięciu na scenie na Rynku kolędowanie poprowadzi zespół Agalliasis. Zobacz też TUTAJ

Wrocław - Złotniki, Stabłowice, Leśnica. Charytatywny Orszak Trzech Króli (zebrane podczas niego fundusze zostaną przekazane na zakup wózka inwalidzkiego dla dzieci z Ośrodka Opiekuńczo-Leczniczego w Jaszkotlu) rozpocznie się Mszami św. odprawionymi w kościele pw. św. Andrzeja Apostoła na Stabłowicach o 11.30, w kościele pw. NMP Różańcowej na Złotnikach o 12.00 i w kościele pw. św. Jadwigi w Leśnicy o 12.00. Po Mszach św. mieszkańcy, proszeni o zabranie elementów garderoby w odpowiednich barwach (Stabłowice - czerwony, Leśnica - niebieski, Złotniki - złoty) wyruszą spod trzech kościołów na stadion przy ul. Kosmonautów. Wikariusze z trzech parafii, jako Trzej Królowie oddadzą tu pokłon Dzieciątku. W programie m.in. występ dzieci z Jaszkotla, wspólne kolędowanie, opowieść o czwartym Królu, występ Trzech Króli z Błażejem Michalskim oraz błogosławieństwo Dzieciątka.

Ziębice. Pochód wyruszy po Mszy św. w bazylice pw. św. Jerzego, która rozpocznie się o 11.30. Reprezentanci trzech kontynentów, Azji, Europy i Afryki, nadchodząc z różnych stron, wkroczą do kościoła trzema wejściami i spotkają się przed głównym ołtarzem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama