Nowy numer 48/2020 Archiwum

Muszle na szlakach kultury

Andrzej Kofluk i Bogdan Ludkowski rozpoczęli spod archikatedry rowerową podróż drogami św. Jakuba do Santiago de Compostela, przez San Sebastian - miasto, które wraz z Wrocławiem nosi w tym roku tytuł ESK.

Wędrówkę rozpoczęli Mszą św. katedrze wrocławskiej, po której, wraz z gronem przyjaciół, przeszli pod tablicę upamiętniającą otwarcie w 2006 r. dolnośląskiego odcinka jakubowych dróg, Via Regia.

– Do tych bagaży dodajcie swoje „ciężary”, swoje intencje, które pielgrzymi powiozą do grobu św. Jakuba Apostoła – mówił proboszcz parafii katedralnej, ks. Paweł Cembrowicz, patrząc na sakwy podróżne wędrowców.

Przypomniał, że św. Jakub jest jednym z filarów Kościoła, należy do grona Apostołów.

Na pielgrzymich legitymacjach przybił pieczęć parafii katedralnej – z głową św. Jana Chrzciciela, nawiązującą do wyobrażenia z relikwiarza znajdującego się w katedrze.

– Dotrzemy najpierw do kościoła św. Jadwigi na Kozanowie, skąd ja poprowadzę tzw. Tramwaj do Santiago, który prowadził zwykle nasz przyjaciel śp. Paweł Peter, bardzo zaangażowany w promowanie jakubowych szlaków – mówi A. Kofluk. – Następnie udamy się do Lwówka. Kiedy dotrzemy do celu? Nie planujemy konkretnych terminów. Może z na początku czerwca lub w połowie…

Więcej zobacz TUTAJ

Muszle na szlakach kultury   Ks. Paweł Cembrowicz przybija katedralną pieczęć Agata Combik /Foto Gość Muszle na szlakach kultury   Wędrowców odprowadzała liczna grupa przyjaciół Agata Combik /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama