GN 3/2019 Archiwum

Włochom będzie tu dobrze

Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Oławie intensywnie przygotowuje się na przyjęcie uczestników ŚDM.

Oprócz specjalnego filmu (o którym TUTAJ) oławianie przygotowali ostatnio również pamiątkowe widokówki (7 wzorów), w tym jedną w języku włoskim. Mogą służyć jako pamiątka, także dla młodzieży przyjeżdżającej na ŚDM.

– Przyjedzie do nas 100 osób z Andrii we Włoszech – mówi proboszcz, ks. Janusz Gorczyca. – Ich delegacja gościła u nas już na początku roku, bardzo im się w Oławie podobało. Zasmakowało im polskie jedzenie. Jesteśmy z nimi w stałym kontakcie.

Ks. J. Gorczyca podkreśla, że także parafianie z wielką niecierpliwością oczekują przyjezdnych. Oławianie zresztą nie po raz pierwszy przyjmą przybyszów zza granicy – wielu mieszkańców miasta otwierało swoje drzwi dla gości z daleka w czasie obu spotkań Taizé we Wrocławiu.

– Niektórzy są gotowi odstąpić im nawet swoje łóżka… Wielu ma żal, że młodzi odwiedzą nas na tak krótko – mówi. – Chętnych do przyjęcia Włochów jest więcej niż… samych Włochów. W naszym kościele mamy relikwie św. Jana Pawła II. Myślę, że stanie się dobrym zwornikiem między naszymi dwoma narodami.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy