Nowy numer 2/2021 Archiwum

Zamień kanapę na parę butów

Na PPW zgłaszają się ludzie poruszeni wydarzeniami ostatnich dni. To efekt Franciszka i ŚDM?

- Aby pójść za Jezusem, trzeba mieć trochę odwagi, trzeba zdecydować się na zamianę kanapy na parę butów - mówił w sobotni wieczór papież Franciszek do młodych zgromadzonych na Camups Misericordiae podczas czuwania w ramach Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Te słowa mają szansę się wypełnić dosłownie już za dwa dni.

Również w sobotę rozpoczęły się centralne zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Wrocławską. Pątnicy wyruszą w swoją drogę na Jasną Górę już we wtorkowy poranek. - Do momentu otwarcia punktu mieliśmy obawy, że ze względu na bliskość obu wydarzeń - ŚDM i naszej pielgrzymki - frekwencja na pątniczym szlaku będzie mniejsza jak zwykle - mówi koordynator służb pielgrzymkowych, Wiesław "Kuzyn" Wowk.

Stało się jednak coś niezwykłego. Ruch w punkcie od samego rana był spory. Kuzyn zwraca uwagę jednak na inną rzecz. - Już widać owoce Światowych Dni Młodzieży. Przychodzą ludzie, którzy mówią że chcą się zapisać na pielgrzymkę po raz pierwszy, bo udzielił im się entuzjazm wiary od pielgrzymów, których gościli u siebie. Mieliśmy też sporo telefonów od osób poruszonych całą atmosferą ŚDM, którzy szczegółowo pytali o możliwość uczestnictwa w pielgrzymce - podsumowuje z radością.

Są też telefony i maile z pytaniami, czy do pielgrzymki można dołączyć trochę później. - Oczywiście, że można. Czekamy na każdego i w każdym momencie - wyjaśnia. Zgłoszeń można dokonywać "w budzie", czyli przyczepie kempingowej, w której zlokalizowany jest mobilny punkt informacji pielgrzymkowej.

Szczegóły dotyczące zapisów znajdziesz TUTAJ. Zachęcamy również do duchowego uczestnictwa tych, którzy ze względu na brak urlopu lub słabsze zdrowie czy zaawansowany wiek nie mogą wyruszyć na szlak, by zapisali się do grupy "16" duchowych uczestników. To właśnie dla was przygotowaliśmy serwis specjalny na www.wroclaw.gosc.pl/PPW2016

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama