Nowy numer 3/2021 Archiwum

Biały Dunajec last minute

Już w najbliższą środę, 30 sierpnia, rozpoczyna się 34. Obóz Adaptacyjny Duszpasterstw Akademickich Wrocławia i Opola w Białym Dunajcu. Zostało jeszcze kilkanaście spośród 700 miejsc. Może warto podjąć decyzję o wyjeździe na ostatnią chwilę?

- Zapisać się można tylko przez naszą stronę internetową bialydunajec.org. Tam trzeba znaleźć odpowiednią zakładkę z formularzem. Trzeba zostawić swoje dane osobowe, które potrzebne są nam do ubezpieczenia NNW. Prosimy również o wpisanie nazwy swojej uczelni i informacji który raz dana osoba wybiera się z nami na obóz - mówi Kinga Sawicka, rzecznik prasowy wydarzenia.

Podkreśla, że Obóz Adaptacyjny w swym założeniu jest przede wszystkim dla studentów, którzy rozpoczną w październiku swoją przygodę z uczelnią wyższą. To oni mają pierwszeństwo, jednak na ostatnią chwilę może zapisać się praktycznie każdy student, nawet gdyby nie mógł uczestniczyć w obozie od pierwszego dnia.

Studenci będą rozlokowani w 15 góralskich pensjonatach zwanych "chatami", którymi będą opiekowały się poszczególne duszpasterstwa (w sumie jest ich 14 - 12 z Wrocławia i 2 z Opola).

Cena za dwutygodniowy wyjazd jest dość niska. Wynika to przede wszystkim z kończącego się najgorętszego okresu sezonu turystycznego. - Warunki nie są hotelowe. Wszystko, co się dzieje w chacie jest robione przez nas. Gotujemy, sprzątamy,palimy w piecu itd. Gazdowie zawsze pomogą, ale nie zrobią. Sporo więc można się nauczyć. Ważne jest to poczucie wspólnej odpowiedzialności za miejsce, ale też za współlokatorów - dodaje.

Organizatorzy przygotowują każdego roku bardzo ciekawy program. Zasadniczym założeniem jest jednak maksymalne wykorzystanie czasu na górskie wędrówki. Nie brakuje również innej aktywności sportowej, integracji i wydarzeń kulturalnych.

Tegoroczny, 34. Obóz Adaptacyjny Duszpasterstw Akademickich Wrocławia i Opola w Białym Dunajcu, odbędzie się w dniach 30 sierpnia - 13 września. Gość Niedzielny tradycyjnie już objął wydarzenie swoim patronatem medialnym. Na naszej stronie internetowej w czasie trwania obozu będziemy publikować codzienne relacje. Już teraz serdecznie zapraszamy.

Czytaj także historię obozowej miłości, która będzie miała swój finał podczas tegorocznej edycji "Białego Dunajca".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama