Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Wiara.pl - Serwis

Wrocławski

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • OPINIE
  • GALERIE
  • ARCHIWUM
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Liturgia
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O diecezji
    • PARAFIE
    • KURIA
    • BISKUPI
    • HISTORIA DIECEZJI
    • ESM
  • Nasze media
    • WIARA.PL
    • RADIO eM
    • MAŁY GOŚĆ

Najnowsze Wydania

  • GN 33/2025
    GN 33/2025 Dokument:(9378299,Fiction niekoniecznie science)
  • GN 32/2025
    GN 32/2025 Dokument:(9368241,Jak pięknie!)
  • GN 31/2025
    GN 31/2025 Dokument:(9358597,Ziemi całowanie)
  • GN 30/2025
    GN 30/2025 Dokument:(9350861,Zepsuty kompas)
  • GN 29/2025
    GN 29/2025 Dokument:(9344585,Wielkie dzieło tysiąclecia)
wroclaw.gosc.pl → Wiadomości z archidiecezji wrocławskiej → Wyróżnienie, które mobilizuje

Wyróżnienie, które mobilizuje przejdź do galerii

Po raz pierwszy abp Józef Kupny wręczył ustanowiony przy okazji Roku Jadwiżańskiego medal św. Jadwigi Śląskiej. Zobacz, kto otrzymał to najwyższe odznaczenie w archidiecezji wrocławskiej.

 
Medal z rąk abp Józefa Kupnego odbiera Wiesław "Kuzyn" Wowk Maciej Rajfur /Foto Gość

Abp Józef Kupny ustanowił w Roku Jadwiżańskim medal św. Jadwigi Śląskiej przyznawany za zasługi w dziele budowania królestwa Bożego w archidiecezji wrocławskiej. Odznaczenie nadawane jest za aktywny udział w życiu religijnym, duszpasterskim, katechetycznym i kulturalnym ze szczególnym uwzględnieniem działalności charytatywnej. Można je otrzymać tylko raz, za całokształt dorobku.

W czasie tegorocznych szczególnych obchodów jubileuszowych metropolita wrocławski uhonorował tym najwyższym odznaczeniem diecezjalnym następujące instytucje: Stowarzyszenie św. Celestyna w Mikoszowie, Dortmundzko-Wrocławsko-Lwowską Fundację im św. Jadwigi, Fundacja Evangelium Vitae, Koło Wrocławskie Towarzystwa Pomocy św. Brata Alberta.

Medal otrzymały także osoby indywidualne:

Józef Bogdaszewski, Marek Długozima, Ewa Dudek, Bogusław Fiedor, Henryk Koch, Stanisław Leszczyński, Henryk Macała, Henryk Mączyński, Jarosław Mikołajczak, s. Macieja Miozga, s. Teresa Romotowska, Bożena Sobota, Wiesław Wowk oraz Karol Żyromski.

- Cieszę się z tego wyróżnienia, które otrzymałem z rąk metropolity wrocławskiego. Traktuję je jako docenienie pracy i trudu przy organizacji Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej. Z drugiej strony odbieram to jako mobilizację i zobowiązanie do dalszej posługi na rzecz Kościoła lokalnego archidiecezji wrocławskiej. Chcę jednak przy tej okazji podkreślić, że ten medal dedykuję wszystkim osobom, z którymi współpracuję pod kątem Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej. To jest tak naprawdę wyróżnienie dla wolontariuszy, z którymi mam wielką przyjemność co roku organizować to wspaniałe wydarzenie, oraz dla księży przewodników na czele z ks. Stanisławem Orzechowskim i wszystkich kapłanów, którzy ze mną współpracują. Bez nich na pewno nie dałbym rady - mówi Wiesław "Kuzyn" Wowk.

Przeczytaj relacje w Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej do Trzebnicy TUTAJ i świadectwa pielgrzymów: TUTAJ

Zobacz zdjęcia z pielgrzymkowego szlaku TUTAJ.

« ‹ 1 › »
Dojście i Msza św. w Trzebnicy

Foto Gość DODANE 15.10.2017

Dojście i Msza św. w Trzebnicy

Piesza Pielgrzymka w Trzebnicy zakończyła się Mszą św. na placu pielgrzymkowym przez bazyliką św. Jadwigi Śląskiej. Po Eucharystii abp Józef Kupny wręczył medale św. Jadwigi zasłużonym.  
oceń artykuł Pobieranie..

Maciej Rajfur Maciej Rajfur

|

GOSC.PL

publikacja 15.10.2017 13:12

0 FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • KUZYN
  • MEDAL ŚW. JADWIGI
  • PIESZA PIELGRZYMKA WROCŁAWSKA
  • WIESŁAW WOWK
  • ŚW. JADWIGA ŚLĄSKA

Polecane w subskrypcji

  • Ich życie to nieustanna pielgrzymka. Świadectwo rodziców chorego Filipka
    • Kościół
    • Katarzyna Widera-Podsiadło
    Ich życie to nieustanna pielgrzymka. Świadectwo rodziców chorego Filipka
  • Święci z Matką wniebowzięci
    • Kościół
    • Franciszek Kucharczak
    Święci z Matką wniebowzięci
  • Prowincjał dominikanów: Nasza jedność jest zbudowana oddolnie, bo każdy ma wolność wypowiedzenia tego, co myśli
    • Rozmowa
    • Magdalena Dobrzyniak
    Prowincjał dominikanów: Nasza jedność jest zbudowana oddolnie, bo każdy ma wolność wypowiedzenia tego, co myśli
  • Święte Naczynie Próśb Naszych. O najstarszym wizerunku Matki Bożej
    • Kościół
    • Marcin Jakimowicz
    Święte Naczynie Próśb Naszych. O najstarszym wizerunku Matki Bożej
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    •  
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X