Nowy numer 48/2020 Archiwum

"Maciejówka" duchowo wyruszyła do Bazylei

Bracia z ekumenicznej wspólnoty Taizé już po raz 40. zapraszają młodych chrześcijan z całej Europy do wspólnej modlitwy o pokój i pojednanie.

Tym razem młodzi spotkają się w Bazylei, u styku granic trzech państw: Szwajcarii, Niemiec oraz Francji.

Bardzo ważnym formą przygotowania się do tego niezwykłego wydarzenia jest modlitwa. W maciejówkowym duszpasterstwie zaplanowane są cztery tego typu spotkania, które poprzedzą wyjazd do Bazylei. Oprócz modlitwy kanonami, studenci uczestniczą w tzw. "małych grupkach", gdzie dzielą się refleksjami na temat Słowa Bożego oraz umacniają się nawzajem poprzez swoje osobiste doświadczenia.

Uczestnicy pierwszej modlitwy wypełnili kościół po brzegi, rozbrzmiewał piękny śpiew przeplatany kontemplacją. Studenci rozważali słowa z 1. listu św. Jana, szukając w nim odpowiedzi m.in. na pytanie: po czym mogą poznać, że są przez drugą osobę kochani oraz jak kochać, by miłość miała sens?

Kolejne spotkanie modlitewne już za miesiąc - 22 listopada o 20.00 w "Maciejówce". Wszyscy, którzy chcą dowiedzieć się szczegółów dotyczących wspólnego wyjazdu mogą pisać na adres taize.codamaciejowka@gmail.com.

Czytaj także:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama