Nowy numer 25/2018 Archiwum

Poznaj kleryków, którzy założą sutannę

Zbliżają się obłóczyny we wrocławskim seminarium. Przedstawiamy kleryków III roku, którzy 8 grudnia założą strój duchowny.

  Maciej Rajfur /Foto Gość Marcin Wachowicz

Dla mnie przyjęcie sutanny jest zakończeniem pewnego etapu w moim życiu, a rozpoczęciem całkiem nowego. Jest to także przyjęcie szczególnego znaku przynależności do Chrystusa i Kościoła, związanego z ogromną odpowiedzialnością. Moje kroczenie w kierunku kapłaństwa jest odpowiedzią na Boże powołanie. Jest wiarą w to, że Bóg powołał mnie do szczególnego podążania za Nim jako kapłan.

Wśród świętych zawsze najbardziej fascynowała mnie postać św. Augustyna. Jego całe życie było wypełnione poszukiwaniem miłości. Miłość do prawdy i do Boga była dla niego najwyższą z możliwych miłości, której poświęcił całe swoje życie. Miłości, która wreszcie pozwoliła temu wielkiemu i niespokojnemu sercu ostatecznie odnaleźć tak długo poszukiwany pokój. Augustyn zawsze imponował mi ogromną wiedzą, szczerą pobożnością oraz miłością do Boga i ludzi.

« 10 11 12 13 14 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma