Nowy numer 44/2020 Archiwum

Miliczanie przygotowują się do 38. PPW

Do Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej na Jasną Górę pozostało już mniej niż 100 dni. W grupach rozpoczynają się już bezpośrednie przygotowania do wyruszenia w drogę.

Mieszkańcy Milicza i okolic stanowią dużą część grupy 14. W środę, 25 kwietnia, w parafii pw. św. Andrzeja Boboli odbyło się pierwsze spotkanie przedpielgrzymkowe. - Zorganizowaliśmy je po to, by cały czas przypominać ludziom, że pielgrzymka jak co roku wyrusza oraz by ich ta wiadomość nie zaskoczyła. Ważna jest też świadomość, iż o tym jak nasze pielgrzymownie będzie wyglądać zależy tylko od zaangażowania każdego, kto na nasze spotkanie przyszedł - mówi ks. Zbigniew Topolnicki, jeden z dwóch, obok ks. Łukasza Romańczuka, przewodników grupy 14.

Kapłan podkreśla, że przypomniał zebranym jak istotne jest, by sierpniowe rekolekcje w drodze polecać już teraz w swoich modlitwach. - Zachęcałem, żeby codziennie odmówić w tej intencji dziesiątkę Różańca - dodaje. Zwracał również uwagę, że najistotniejsze w zaproszeniu nowych pątników jest osobiste świadectwo każdego. - To, że zaproszę ludzi z ambony wielokrotnie czasem zupełnie nie przyniesie efektów. Dużo skuteczniejszy jest kontakt bezpośredni, czyli na przykład rozmowa w pracy z deklaracją, że idzie się na pielgrzymkę oraz zaproszenie rozmówcy.

Podczas spotkania nie zabrakło spraw organizacyjnych. Ks. Topolnicki poinformował, że w tym roku do grupy zaproszeni zostali mieszkańcy Wołowa i Brzegu Dolnego (dotychczas uczestniczyli w pielgrzymce z gr. 6), a także o tym, że jedna z dziewcząt pielgrzymujących w "czternastce" przyjmie podczas Mszy św. w Oleśnie sakrament bierzmowania.

W ubiegłym roku grupa 14 liczyła ok. 50 osób. Przewodnicy liczą, że w tym roku, dzięki podjętym działaniom promocyjnym, będzie ich więcej. - Będzie jak Pan Bóg da - zaznacza ks. Zbigniew Topolnicki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama