Nowy numer 3/2021 Archiwum

Nowy przeor wrocławskich dominikanów

A właściwie nowy-stary.

Wspólnota klasztorna wrocławskich dominikanów wybrała dotychczasowego przeora o. Wojciecha Delika OP na drugą kadencję. O. Wojciechowi gratulujemy. O jego pierwszym wyborze pisaliśmy TUTAJ.  

Kocham wędrowanie w poszukiwaniu piękna. Lasy, góry, wielkie miasta, mające w sobie coś z wielkości gór i z tajemniczości lasu. Zachwyca mnie przyroda i dobra architektura, ale szczególnie twarze ludzi, których spotykam wędrując.Również wiara jest dla mnie wędrowaniem, pokonywaniem duchowych przestrzeni w poszukiwaniu Sensu, Prawdy i Piękna. Dominikanin nigdy nie chodzi po tych ścieżkach samotnie. Robi to we wspólnocie braci, sióstr, we wspólnocie Kościoła.

Tak pisze o sobie o. Wojciech Delik. Wcześniej pełnił funkcję subprzeora wrocławskiego klasztoru i duszpasterza akademickiego. Pracował przez kilkanaście lat w Kurii Generalnej w Rzymie, a wcześniej w Wikariacie Rosji i Ukrainy.

Zakonnik kilkakrotnie występował na łamach "Gościa Wrocławskiego". Opowiadał m.in. o Dominikańskim Ośrodku Przygotowań Dorosłych Katechumenów do Chrztu Świętego, który prowadzą dominikanie w stolicy Dolnego Śląska (przeczytaj więcej TUTAJ) oraz jak się przygotować do przedświątecznej spowiedzi (przeczytaj więcej TUTAJ).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama