GN 2/2021 Archiwum

Babcia Pana Jezusa zaprasza

Św. Anna ma niesamowite możliwości! Zapraszamy wszystkich na odpust do Milicza już 29 lipca.

Uroczystości odpustowe poprzedzą rekolekcje pod hasłem: „Rodzina napełniona Duchem Świętym”.

- Św. Anna to patronka rodzin i małżeństw. A jak pisał św. Jan Paweł II: „Przyszłość ludzkości idzie przez rodzinę”. Dlatego tak ważne jest, by umacniać instytucję rodziny dzisiaj, kiedy jest ona szczególnie atakowana - mówi ks. Bogdan Buryła, proboszcz parafii św. Anny w Miliczu.

Podkreśla, że w rodzinę zawsze warto inwestować swój czas, pieniądze i siły.

- Gdy wygrywa rodzina, wygrywa człowiek na innych płaszczyznach. Miejsc kultu św. Anny nie ma w Polsce zbyt wiele, a babcia Pana Jezusa ma niesamowite możliwości. To wielka święta, która przyciąga tłumy co widać po naszym corocznym odpuście - oświadcza kapłan.

Nauki rekolekcyjne przed odpustem poprowadzi ks. Piotr Pieprz z archidiecezji poznańskiej, który opiekuje się wspólnotą Przymierze Miłosierdzia.

Rekolekcje rozpoczynają się w czwartek 26 lipca. Msze święte z homilią o godzinie 9 i 18. Także w piątek i sobotę.

W czwartek po wieczornej Mszy św. zaplanowano adorację z modlitwą o odnowienie darów Ducha Świętego i namaszczeniem olejem narodowym.

W piątek wieczorem odbędzie się adoracja z modlitwą za rodziny wraz z indywidualnym błogosławieństwem rodzin Najświętszym Sakramentem.

W sobotę natomiast przeprowadzona zostanie modlitwa o uzdrowienie duszy i ciała oraz indywidualne błogosławieństwo kapłańskie przez nałożenie rąk.

Kulminacją rekolekcji będzie Msza św. odpustowa o godzinie 12. Wszystkie wymienione nabożeństwa odbędą się w kościele przy ul. Łowieckiej w Miliczu.

A jak było przed rokiem u św. Anny? Zobaczcie:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama