Nowy numer 48/2020 Archiwum

W diecezjalnym Asyżu

Zbliża się druga rocznica erygowania Diecezjalnego Sanktuarium św. Franciszka w Jutrzynie. Odpustowe uroczystości odbędą się w niedzielę 30 września.

Mszy św. o 13.00 będzie przewodniczył bp Jacek Kiciński, a o 16.00 odbędzie się – przygotowane przez kleryków – nabożeństwo Transitus, upamiętniające śmierć św. Franciszka z Asyżu. Przygotowaniem do uroczystości będą rekolekcje prowadzone przez o. Augustyna Feliszka, rozpoczynające się 27 września.

Bp świdnicki Ignacy Dec oraz ks. kan. Andrzej Jackiewicz, kustosz sanktuarium w Jutrzynie, zostali 21 maja br. uroczyście afiliowani do Zakonu Braci Mniejszych (franciszkanów). Dokonało się to w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Wambierzycach. Odpustowe obchody będą okazją do przypomnienia i dziękczynienia za afiliację – czyli włączenie do duchowej rodziny zakonu. Obecni będą m.in. prowincjał franciszkanów o. Alan Brzyski oraz o. Dymitr Żeglin, wizytator generalny.

30 września, jak zapowiada kustosz, erygowana będzie Koronka franciszkańska Siedmiu Radości Najświętszej Maryi Panny – co znajdzie swoje odzwierciedlenie także w otoczeniu kościoła. Świątynia w Jutrzynie jest coraz liczniej odwiedzana przez pielgrzymów. Niedawno została przygotowana nowa publikacja na temat sanktuarium.

O ustanowieniu sanktuarium zobacz TUTAJ

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama