Nowy numer 41/2019 Archiwum

Jadwiżańska "rozgrzewka"

Już po raz drugi z Brzegu Dolnego do Łososiowic wyruszy piesza pielgrzymka z okazji zbliżającego się odpustu św. Jadwigi Śląskiej. Pątnicy wyruszą na szlak 6 października.

W ubiegłym roku była to całkowita absolutna nowość związana z kończącym się wówczas rokiem jadwiżańskim. W pielgrzymce wzięło udział ponad 100 osób. Organizatorzy liczą, że w tym roku będzie ich znacznie więcej, Tym razem wydarzenie będzie miało miejsce już w pierwszy weekend października i poprzedzi pieszą pielgrzymkę z Wrocławia do Trzebnicy.

Początek zaplanowano 6 października w kościele parafialnym pw. NMP Królowej Polski w Brzegu Dolnym. Zbiórkę uczestników wyznaczona na 9.30. Pół godziny później kolumna pielgrzymki wyruszy w kierunku do kościoła fililalnego pw. św. Jadwigi Śląskiej. Hasłem są słowa: "Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym".

Pątnicy pokonają ok. 9 km. i dotrą do celu ok. 12.30. Wtedy rozpocznie się Msza św. odpustowa z ucałowaniem relikwii patronki Śląska. Po Eucharystii zaplanowano drugą część spotkania - piknik z grillem, ciastami i... smalcem. Pątnicy otrzymają również drobne pamiątki.

Organizatorzy, duszpasterstwo parafii pw. NMP Królowej Polski w Brzegu Dolnym zachęca do przybycia do Łososiowic również rowerami lub samochodami.

Czytaj o ubiegłorocznej pielgrzymce:

Zobacz zdjęcia z ubiegłego roku:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL