Nowy numer 43/2020 Archiwum

Koncert na Tekach jednak latem, a nie jesienią

Znamy już datę 9. edycji Koncertu na Tekach, a także muzyków, którzy wystąpią. Tym razem nie odbędzie się on na początku roku akademickiego, a już... za 4 miesiące!

Ten koncert ma już we Wrocławiu swoją markę, szczególnie wśród studentów zrzeszonych w duszpasterstwach akademickich. Rokrocznie na początku października przyciągał tłumy młodych ludzi, którzy za darmo, w przyjaznej atmosferze mogli wysłuchać największych gwiazd polskiej sceny muzycznej, prezentujących wartościowa muzykę. Występowali m.in. Luxtorpeda, Maleo Reggae Rockers, Projekt Panny Wyklęte, Zeus czy Marika.

W ostatnich latach jednak jesienna pogoda dawała się we znaki organizatorom, czyli Duszpasterstwu Akademickiemu "Redemptor". Do tego stopnia, że w 2017 r., podczas 8. edycji, odwołano występy artystów na plenerowej scenie między "Tekami" (akademikami Politechniki Wrocławskiej) z powodu silnego wiatru. Wrocław nawiedził wtedy orkan Ksawery.

Czytaj więcej w artykułach: "Artyści na wyciągnięcie ręki" oraz "Koncert odwołany, ale był tort i sto lat".

A już rok wcześniej, podczas 7. KnT, aura nie rozpieszczała uczestników. Przeszła duża ulewa, która wraz z niską temperaturą przetrzebiła publiczność.

Dlatego 9. edycja odbędzie się 6 czerwca, a na scenie swoje utwory zaprezentują znani artyści: L.U.C. oraz Łona i Webber.

- Myślę, że zmiana daty była kwestią czasu. Zamiast rozpoczynać rok akademicki, będziemy go kończyć z impetem. Dobrze się składa, bo przełom maja i czerwca to jeszcze wir juwenaliowych wydarzeń i nasz koncert może spinać klamrą oraz kończyć ten rozrywkowy dla studentów czas - mówi Beata Fijałkowska, szef KnT z DA "Redemptor".

O. Mariusz Mazurkiewicz CSsR, duszpasterz "Redemptora", zapewnia, że inny termin nie wpłynie na ewangelizacyjny charakter wydarzenia. - Chodzi o głoszenie treści chrześcijańskich nie tylko ze sceny, ale także przez ewangelizatorów podchodzących w tłumie do osób zainteresowanych. Ta inicjatywa ma docierać do studentów z Wittigowa oraz innych części miasta - mówi zakonnik.

Jak opowiada, w czasie modlitwy ze wspólnotą "Obfite Odkupienie" Pan Bóg podsunął mu słowo: "Zgromadź lud, a Ja mu dam wodę" (Lb 21, 16). - Pierwszy w ewangelizacji jest Jezus, my mamy pomóc w przyprowadzeniu ludzi do Niego. W takim duchu robimy kolejny KnT i ufamy Odkupicielowi, że wyprowadzi z niego dobre owoce - podsumowuje o. Mazurkiewicz.

Podkreśla, że całe muzyczne wydarzenie odbywa się dzięki wsparciu Politechniki Wrocławskiej, Urzędu Miasta Wrocławia oraz indywidualnych darczyńców. Zaprasza także chętnych do pomocy. Więcej informacji na www.da.redemptor.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama