Nowy numer 43/2020 Archiwum

Miasto odpuściło. "Odra-Niemen" przeprowadzi wydarzenie multimedialne ku czci żołnierzy wyklętych

Po spotkaniu w ratuszu urzędnicy jednak zezwolili na przeprowadzenie uroczystości z całą infrastrukturą na wrocławskim rynku.

Po długim zwlekaniu i przeciąganiu sprawy urzędnicy wrocławscy zmienili decyzję i zezwolili na przeprowadzenie wydarzenia multimedialnego zaplanowanego przez stowarzyszenie "Odra-Niemen".

Sprawę nagłośniliśmy jako pierwsi w artykułach:

Medialny rozgłos dał swój pozytywny oddźwięk, ponieważ Wojciech Adamski, dyrektor Departamentu Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego zgodził się w końcu spotkać z zarządem "Odry-Niemen" i porozmawiać.

Po burzliwej dyskusji i nieustępliwości członków stowarzyszenia miasto zezwoliło na zaplanowany przez społeczników multimedialny charakter wydarzenia. Stanie niewielka scena, na niej ekran, będzie nagłośnienie i rzutnik. Odbędzie się to według pierwotnego założenia.

- Cieszymy się, że miasto wyciągnęło wnioski i możemy godnie uczcić ważne święto państwowe w samym centrum miasta. Musimy niestety zrobić to w okrojonej formie, ponieważ zostało niewiele czasu na przygotowanie, a wstrzymaliśmy je, nie będąc do końca pewni, czy miasto cofnie odmowę. Nie da się przygotować dużej imprezy edukacyjnej w 2 dni, ale postaramy się zrobić wszystko, co w naszej mocy, żeby było godnie i uroczyście - mówi specjalnie dla "Gościa Wrocławskiego" Eugeniusz Gosiewski, wiceprezes "Odry-Niemen".

Odwlekanie decyzji przez miasto ma jak widać swoje negatywne skutki. Warto dodać, że przedstawiciele "Odry-Niemen" już kilka dni temu prosili o bezpośrednie spotkanie z dyrektorem Adamskim. Sytuacja mogła zatem rozstrzygnąć się szybciej z korzyścią dla całego przedsięwzięcia.

Niestety urząd odmawiał i dyskusja twarzą w twarz odbyła się dopiero na 2 dni przed uroczystościami. To sprawiło, że wcześniej organizatorzy odmówili wszystkich artystów, którzy mieli wystąpić.

Z nieoficjalnych informacji wiemy, że miasto wydało odmowną decyzję, bo po części obawiało się środowisk nacjonalistycznych, które mogłoby uczestniczyć w spotkaniu organizowanym na rynku przez "Odrę-Niemen". 

To już jednak nieistotne. Uroczystość odbędzie się na pl. Gołębi o godz. 19. Najlepiej przyjść wcześniej na Mszę świętą w intencji żołnierzy wyklętych do bazyliki garnizonowej na godzinę 18.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama