Nowy numer 14/2020 Archiwum

5. rocznica ustanowienia sanktuarium Jasnogórskiej Matki Kościoła

Sanktuarium zostało ustanowione przez abp. Józefa Kupnego w paulińskiej parafii we Wrocławiu 25 marca 2014 r. Z okazji 5. rocznicy tego wydarzenia paulini zapraszają na uroczystą Mszę św. i triduum maryjne.

Eucharystii będzie przewodniczył 25 marca o 18.00, w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, abp Józef Kupny – konfrater zakonu paulinów. O 17.30 zostaną odprawione klęczki jasnogórskie (litania śpiewana przed jasnogórskim wizerunkiem).

Przygotowaniem do tego wydarzenia będzie triduum maryjne „Zrujnowana czy odbudowana świątynia? (1 Kor 3)”, trwające od 22 do 24 marca. W te dni podczas Mszy św. o 18.00 homilie będzie głosił o. Adam Czuszel. Po Eucharystii natomiast będzie można wysłuchać zakorzenionych w Biblii konferencji maryjnych, które wygłosi Debora Sianożęcka – psychoterapeutka z Krakowa, autorka wielu książek.

Sanktuarium znajduje się przy ul. św. Antoniego 30 we Wrocławiu, w parafii św. Mikołaja.

Tu znajdziesz relację z ustanowienia sanktuarium. Ówczesny proboszcz paulińskiej parafii, o. Mariusz Tabulski, tłumaczył wówczas powody dla których nosi ono tytuł Jasnogórskiej Matki Kościoła. 50 lat wcześniej w czasie Soboru Watykańskiego II Maryja została ogłoszona Matką Kościoła. Nazwa sanktuarium nawiązuje również do słów św. Jana Pawła II wypowiedzianych w 1979 r. na Jasnej Górze. Papież, oddając się na nowo Maryi w macierzyńską niewolę miłości, nazwał Ją wówczas właśnie tak: Jasnogórską Matką Kościoła.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama