Nowy numer 43/2020 Archiwum

Piesza pielgrzymka nocą. Od św. Filomeny do Matki Bożej Dobrej Rady

Takiej pielgrzymki jeszcze nie było. Uczestników czeka do przejścia 25 km z Gniechowic do sanktuarium w Sulistrowiczkach. Wbrew pozorom, to wyzwanie dla każdego!

A to dlatego, że organizatorzy zaplanowali postój mniej więcej co 5 kilometrów oraz spokojne tempo marszu. Ale od początku.

Nocna piesza pielgrzymka ma charakter wynagradzający. To etap przygotowań do ustanowienia jedynego w Polsce sanktuarium św. Filomeny w Gniechowicach.

Całość rozpocznie się 6 kwietnia (w sobotę) o 17.30 od spowiedzi świętej w parafii pw. św. Filomeny w Gniechowicach. Potem zostanie odprawiona Msza św o godzinie 18.

Wyjście spod restauracji Vera zaplanowano na godzinę 19. Trasa wynosi 25 kilometrów trasę i wiedzie przez: Gniechowice - Pustków Żurawski - Ręków - Nasławice - Księginice Małe - Sulistrowiczki.

- Podążamy do sanktuarium Matki Bożej Dobrej Rady w Sulistowiczkach. Co 5 kilometrów zaplanowaliśmy odpoczynki, które będą miały miejsce przy parafiach i w szkole. Idziemy wspólną zwartą grupą. Po drodze będziemy się modlić nabożeństwem Drogi Krzyżowej, kanonami, wysłuchamy konferencji, a także zaplanowaliśmy kilometr wędrówki w milczeniu - opowiada ks. Jarosław Wawak, proboszcz gniechowckiej parafii.

Dojście do sulistrowickiego sanktuarium zaplanowano około 1-2 w nocy. Tam też na koniec zostanie odprawiona Msza święta. 

- Uczestnictwo w pielgrzymce jest bezpłatne. Warto zabrać ze sobą odblaski, latarkę, ciepłe ubrania, termos. Osoby niepełnoletnie mogą wybrać się jedynie z opiekunem pełnoletnim. Chcemy zorganizować możliwość odpłatnego powrotu autokarem do Gniechowic lub Wrocławia, jednak każdy uczestnik powinien przy zgłoszeniu zadeklarować taką potrzebę - mówi Anna Gużda, katechetka z Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Krzyżowicach.

Zapisy są prowadzone pod numerem telefonu 662 346 302 lub przez e-mail: nocnapielgrzymka@wp.pl. Obowiązuje termin zgłoszeń do 31 marca!

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama